90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 1200
90+3′

Ботев спечели минимално с 1:0 срещу Славия във Враца и се поздрави с трите точки. Загубата може да означава раздяла на "белите" с треньора Златомир Загорчич, за което той намекна вече след поражението от Хебър.

90+1′

Опитният Момчил Цветанов напуска игра за грубо влизане.

90′

Браян Переа от Ботев (Враца) вкарва от близко разстояние с левия си крак и разпечатва вратата на гостите.

87′

Мартин Кавдански получава втория си жълт картон и е отстранен от игра в решителните заключителни минути. Бранителят удари противников съперник в лицето след борба за висока топка и съдията показа втори жълт картон, който бе последван и от червен. Двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

81′

Особено активният в този мач Тони Тасев напуска терена в името на голямата цел - спечелването на точка на негостоприемния, но добре подготвен терен във Враца.

78′

В 78-ата минута Велко Йеленкович фаулира откъсващия се Браян Переа, което принуди рефера Кристиян Колев да покаже втори жълт картон на родения в Ловеч защитник.

72′

Виячки напуска принудително терена.

65′

Заги продължава с промените.

64′

Поредна смяна в състава на Славия.

60′

Футболистите в бяло владеят повече топката, но дали това ще им донесе жадуваната победа? Столът на Загорчич сериозно се клати, както той сам сподели.

59′

Моралес продължава да обновява състава си. Какво ли е намислил?

58′

Клери Сербер е заменен от Жан-Пиер Да Силва от тактически съображения. Преминалият и през ЦСКА Даниел Моралес си знае работата.

57′

Чавдар Ивайлов е контузен и заменен от Стефан Гаврилов.

52′

Стражът на Ботев Краси Костов определено има ден. Славия направи нова добра атака, при която Тони Тасев намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, но ударът с левия крак на футболиста на "белите" бе право в Красимир Костов, който улови.

46′

Загорчич вади коз от ръкава си.

45′

Стартира втората част, дано видим повече попадения, защото първите 45 минути бяха напълно ялови.

45′

Двата тима не успяха да си отбележат гол въпреки старанието, особено от страна на играчите на Славия.

43′

Впоследствие се появи и шанс пред Галин Иванов, но и той не се възползва.

В 43-ата минута Славия беше близо до гол. Ерол Дост напредна индизидуално и излезе очи в очи с Красимир Костов, който обаче отрази удара му.

29′

С наближаването на края на полувремето опасностите пред вратата на домакините зачестиха, като особено деен беше Тони Тасев.

29′

В 29-а минута той стреля от фаул, вратарят на домакините Красимир Костов изтърва топката, но в последния момент се ориентира и не допусна фатална грешка. Две минути по-късно удар на Тасев срещна гредата.

22′

Отборът на Славия залагаше на постепенни разигравания, докато врачани също бяха избрали по-предпадзлива тактика. В 22-ата минута се стигна до опасност пред вратата на врачани, но пасът на Емил Виячки не мина.

10′

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с много жива игра, като и двата тима демонстрираха желание да си тръгнат с трите точки.

1′
37. Том Рапнуи 11. Кристиан Антонов Добрев

"Белите" излизат за корекция на своите резултати, след като в последните два кръга допуснаха загуби от Лудогорец (1:2) и от Хебър (0:1). Треньорът на Славия Златомир Загорчич заяви, че поражението от състава на Владимир Манчев вече е забравено, като добави, че се надява футболистите да са научили своя урок.

Спартак (Варна) - Ботев (Враца) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Спартак" започва в 15:00 часа

Столичани все още се намират в Топ 6, като са само на три точки пред Левски. При Славия няма проблеми с контузени и наказани играчи, като леки болежки е имал само Иван Минчев, но и той ще е готов за двубоя във Враца.

Домакините пък влизат в сблъсъка след загуба с 1:2 от Спартак (Варна). Врачани са на 12-то място във временното класиране. Очаква се за пръв път като титуляр да започне опитният футболист Момчил Цветанов.

Главен съдия на срещата е Кристиян Колев, с помощници Георги Тодоров и Красимир Миланов. С ВАР ще се занимават Никола Попов и Владимир Велев, а работата на реферите ще следи Александър Костадинов.

Заги обяви групата на Славия за мача с Ботев (Враца), основен защитник се завръща