Юлиан Ненов опита опасен удар от границата на наказателното поле като вложи и доста сила, но топката мина встрани.

Сергей Георгиев бе заменен от Йордан Йорданов

65′

Никола Колев бе заменен от Аласан Н'Диайе

60′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Центрирана топка от Ненов достигна до Даниел Генов, който непокрит засече и стреля, хвърляйки в екстаз публиката във Враца! Монтана протестира, че Аясс е пречел на видимостта на вратаря, но съдията е безкомпромисен, попадение има.

57′

ГРЕДА! Влезлият преди минута Юлиан Ненов изскочи на голова позиция, останал сам срещу вратаря и стреля, но топката срещна напречната греда!

56′

Петър Атанасов се контузи и отстъпи мястото си на Юлиан Ненов.

50′

Петър Атанасов опита да подаде много опасно към Бабунски, но вратарят Макенджиев излезе и пресече паса, за да предотврати сигурен гол за домакините.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Даниел Гаджев бе заменен от Валери Домовчийски

46′

Илия Миланов бе заменен от Костадин Ничев

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

40′

Тони Тасев бе изгонен с втори жълт картон след като се сблъска словесно с Гаджев и опита да го удари с глава, но съотборници го издърпаха.

39′

Жълт картон за Тони Тасев за нарушение.

36′

Даниел Гаджев се намеси решително, избивайки топката от връхлитащия Тони Тасев в наказателното поле.

27′

Мартин Николов пуска пас успоредно на голлинията, но Благой Макенджиев успя да улови топката.

20′

Илия Миланов направи ужасяващо влизане срещу играч на домакините и заслужено получи жълт картон.

15′

Сергей Георгиев стреля от малък ъгъл, отправяйки първи точен удар в мача, но вратарят се намеси и не срещна трудности.

11′

Владимир Айтов получи жълт картон за бутане на съперник

7′

Сергей Георгиев пусна пас успоредно на голлинията, но Дамянов успя да улови топката.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

15 Мирослав Маринов 26 Стоян Предев

Отборите на Ботев (Враца) и Монтана се изправят един срещу друг в емблематичното дерби на Северозапада, което този път се явява и решителна битка за оставането им в елита и през следващия сезон.

Врачани имат повод и оптимизъм, след като спечелиха и двете срещи с местния си съперник в редовния сезон. Така те поведоха и в общата статистика между двата тима в елита с 3 победи, 1 реми и 2 поражения.

Великов: Много е важно да спечелим дербито с Монтана

Специалистът говори преди сблъсъка

Добрата новина в състава на домакините е завръщането на Валери Домовчийски, който пропусна първите два мача от плейофите заради травма. Същото важи и за Даниел Гаджев и Атанас Зехиров.

От сметките обаче отпадна халфът Христо Златински, който е с контузия. Очаква се треньорът Веселин Великов да заложи на Дамянов на вратата и пред него в защита Зехиров, Миланов, Керчев и Николов в отбрана. Ндайе и Гаджев ще са двамата опорни халфове, а Генов и Атанасов ще стартират на крилата. Атаката ще води Домовчийски, а зад гърба му ще бъде Аясс.

Локомотив (Пловдив) се прицели в защитник на Ботев (Враца)

"Смърфовете" имат интерес към Венци Керчев

При гостите единственият отсъстващ ще бъде контузения Сенхаджи. Така Атанас Атанасов ще пусне на терена Макенджиев под рамката и в защита Башлиев, Цонков, Михов и Кики. Айтов и Ангелов ще са двойката дефанзивни халфове, а Каменов ще е в ролята на плеймейкър. Минков и Тасев ще оперират на крилата, а в предни позиции ще се разчита на Кръстев.

От групата на Монтана отпаднаха петима футболисти

Михаел Орачев се завърна в редиците на тима

Главен съдия на срещата е Валентин Железов, с помощници Станимир Илков и Мирослав Желев. Делегат е Александър Радовски, а работата на реферите ще следи Стоян Алексиев.