Ботев (Враца) победи с 2:0 като гост Славия в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Врачани изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха и две попадения чрез Христо Златински в 17-ата минута и Валери Домовчийски в 36-ата минута.

Това бе първа победа за Веселин Великов начело на отбора, с която врачани вече имат 22 точки в актива си. С толкова е и Славия. Двата тима са 11-и и 12-и във временното класиране. Изоставането им от десетия Ботев (Пловдив) е едва две точки, като така все още имат шанс да се спасят от изпадане още в редовния сезон.

Славия - Ботев (Враца) 0:2, страхотен гол на Домовчийски

Мачът започва в 16:00 часа

Двубоят започна с по-добра игра на гостите. В 3-ата минута удар от пряк свободен удар на Атанас Зехиров срещна стената. Малко след това Зехиров проби през центъра и пусна към Петър Атанасов отляво в наказателното поле. Фланговият нападател потърси далечния ъгъл, но Светослав Вуцов се отличи с хубаво спасяване.

Домакините веднага отговориха с бърза контраатака, при която Калоян Кръстев опита удар от около 15 метра, но не затрудни Светослав Вуцов.

Снимка 527886

Бързото темпо продължи и в 7-ата минута удар на Никола Колев срещна тялото на Емил Стоев и мина над вратата. След неговото изпълнение удар на Христо Златински бе неточен.

По-добрата игра на Ботев даде резултат в 17-ата минута. Тогава Зехиров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Емил Виячки с глава изчисти. Топката обаче попадна в Златински, който овладя и нанесе силен удар. Топката премина голлинията преди Андреа Христов да я изчисти - 0:1.

Снимка 527887

Веднага след това Вуцов трябваше да се намесва след опасен удар на Даниел Генов. В 20-ата минута Кръстев намери Георги Вълчев пред наказателното поле. Халфът отправи удар, който Костов изби.

Осем минути по-късно Аласан Ндиайе бе близо до това да си вкара автогол. При центриране от пряк свободен удар халфът вместо да остави топката за Костов, реши да играе с глава, насочвайки кълбото към своята врата, но гредата го спаси.

Снимка 527889

В 30-ата минута Атанасов напредна през центъра и отправи удар, който срещна дясната греда. Шест минути след това Ботев вкара втори гол. Ндиайе свали топката с глава за Валери Домовчийски след центриране отдясно. Нападателят засече от воле, топката срещна горната греда, след което се оплете в мрежата за 0:2.

Темпото на игра през второто полувреме значително спадна. В 49-ата минута резервата Димитър Рангелов не успя да нанесе хубав удар с глава след центриране отляво. В 52-ата минута Андреа Христов направи непростим пропуск. Виячки се пребори за топката отляво в наказателното поле и центрира. На втора греда капитанът на столичани бе оставен непокрит, но не успя да засече добре и стреля покрай вратата.

Снимка 527894

Славия опита някакъв натиск в тези минути, но рядко застраваше вратата на Ботев. Врачани дебнеха на контри, с които да решат всичко в мача. В 71-ата минута слаб удар на Рангелов по земя не затрудни Костов.

В 80-ата минута стражът на гостите се отличи с хубаво спасяване след удар на Стоев.