Ботев (Враца) си осигури бараж за спасение. Врачани победиха с 5:3 като гост Пирин в Благоевград в последния кръг. Тимът на Дженаро Йецо реализира пълен обрат с хеттрик на Юлиан Ненов, по едно попадение отбелязаха Йоан Бауренски и Стефан Гаврилов.

Головете за "орлетата" станаха дело на Вячеслав Велев, 17-годишния продукт на школата на Пирин - Васил Христов, както и Даниел Иванов, който се разписа в добавеното време.

Така Ботев (Враца) ще играе бараж за място в efbet Лига срещу Етър.

Пирин пък вече си осигури оставане в елита.

Снимка 574946

Днешната среща бе изключително емоционална. Едни от лидерите на домакините Станислав Манолев и Светослав Дяков сложиха край на своите успешни кариери. Двамата бяха заменени съответно в 11-ата и 18-ата минута под бурните аплодисменти на публиката.

Пирин - Ботев (Враца): (Развой на срещата по минути)

Предстои емоционален мач в Благоевград

Мачът започна с натиск на домакините. В 10-ата минута Вячеслав Велев засече топката след изпълнение на корнер на Такахаши и сред купа от играчи прати топката във вратата на гостите.

Половин час след началото, Браян Варгас проби в наказателното поле и подаде надясно към Юлиан Ненов, който между двама бранители на Пирин промуши топката и направи 1:1.

Три минути преди края на първата част, гостите реализираха пълен обрат след като Браян Варгас нацели гредата, топката попадна в непокрития Юлиан Ненов, за който остана най-лесното, да насочи отблизо за 1:2.

Секунди преди края на полувремето, Такахаши засече далечно центриране на сънародника си Айзо и прати топката в наказателното поле, успоредно на голлинията, където 17-годишният продукт на школата на "орлетата" Васил Христов се извиси и стреля за 2:2.

Снимка 574948

През второто полувреме, гостите успяха да изпълнят задачата си.

В 48-ата минута, Антонио Георгиев комбинира със Стефан Гаврилов, който изведе Юлиан Ненов в наказателното поле вдясно от вратата на Кирев. Нападателят на гостите стреля с левия крак и направи 2:3.

Девет минути по-късно, Юлиан Ненов получи в дълбочина и напредна, навлезе в наказателното поле и подаде вдясно към Бауренски, който от малък ъгъл вкара за 2:4.

В 87-ата минута, след корнер, Бантахар подаде към Гаврилов, който от границите на наказателното поле прати топката в мрежата на Кирев за 2:5.

В добавеното време, Даниел Иванов вкара топката в мрежата след като ефектно реализира с левия крак след изпълнение на корнер за крайното 3:5.