Ботев (Враца) победи Монтана в последния мач от 20-ия кръг. Тимът на Антони Здравков се наложи с 1:0 като гост в дербито на Северозапада.

Успехът е много ценен за врачани, които преди този мач бяха последни, а след спечелените три точки не само се отлепиха от дъното, а и излязоха от зоната с изпадащи, заемайки 10-ото място.

Така Ботев сложи край на серията от осем поредни загуби в шампионата. Единственото попадение стана дело на Чавдар Ивайлов от пряк свободен удар.

Монтана игра много добре през първото полувреме и създаде куп положения, но така и не вкара. През втората част, умората в играчите на Атанас Атанасов бе видима, продиктувана от факта, че през седмицата те играха продължения срещу Славия за Купата на България.

Монтана - Ботев (Враца),  0:1 - гостите поведоха от пряк свободен удар

Монтана - Ботев (Враца), 0:1 - гостите поведоха от пряк свободен удар

Последен двубой от 20-ия кръг

Срещата започна вихрено. В 3-ата минута, Тони Тасев центрира от корнер, Стефан Цонков опита да отклони с глава към свой съотборник, но Илия Миланов изчисти в последния момент.

Малко по-късно, Петър Атанасов бе намерен в наказателното поле, а Сенхаджи не успя да се намеси, но ударът на Атанасов премина встрани.

В 17-ата минута домакините имаха много добър шанс. Тасев центрира много добре от фаул, Цонков засече с глава, но бе отсъдена засада на негови съотборници.Домакините продължиха да доминираха и само по-чудо не повеждаха в резултата.

В 29-ата минута, Тасев центрира от фаул, Иван Михов засече и подаде на задна греда на Сенхаджи, но той не успя да играе с топката от много добра позиция.

Десет минути по-късно играчите на Атанас Атанасов създадоха още едно много чисто положение. Николай Минков стреля много опасно от воле с десния крак, но топката попадна право във вратаря за късмет на гостите.

През втората част, гостите се съвзеха и успяха да ударят.

В 50-ата минута, Чавдар Ивайлов стреля директно от фаул от около 27-28 метра и топката влетя в мрежата, без изобщо Макенджиев да успее да се намеси за 0:1. Така натискът на Монтана от първата част бе заличен тотално от попадението на гостите.

В 67-ата минута, Николай Минков центрира опасно в наказателното поле, Красимир Костов излезе, за да улови, но изпусна топката, но на помощ му се притече Петър Атанасов, който изчисти в безопасна зона.

Постепенно гостите взеха инициативата, а умората в монтанчани стана все по-видима. На доста моменти те губеха концентрация и допускаха наивни грешки, които в крайна сметка не успяха да бъдат наказани от тима на Антони Здравков.

Така Ботев (Враца) зае 10-ото място с 17 точки. Монтана пък е с позиция по-нагоре с една точка повече.