Ботев (Враца) записа много важна победа в битката за оцеляване. Съставът, воден от Веселин Великов, се наложи с 1:0 у дома, печелейки дербито на Северозапада. Така Ботев зае 11-ото място с 28 точки, докато Монтана е на предпоследната позиция с 24 пункта.

Все още обаче не е ясно дали и колко изпадащи ще има от efbet Лига. Това трябва да бъде решено след края на сезона, на 25 май.

В днешния мач, единственото попадение стана дело на Даниел Генов, а гостите играха цяло полувреме с човек по-малко след като Тони Тасев бе изгонен.

Снимка 530282

Срещата започна равностойно. В 15-ата минута Сергей Георгиев стреля от малък ъгъл, отправяйки първи точен удар в мача, но вратарят се намеси и не срещна трудности.

Ботев (Враца) - Монтана, домакините поведоха

Дербито на Северозапада ще е директна битка за оцеляване

В 36-ата минута Даниел Гаджев се намеси решително, избивайки топката от връхлитащия Тони Тасев в наказателното поле.

Четири минути по-късно страстите взеха връх. Тони Тасев бе изгонен с втори жълт картон след като се сблъска словесно с Гаджев и опита да го удари с глава, но съотборници го издърпаха. Така за Монтана остана предизвикателството да играе цяло полувреме с човек по-малко.

В 57-ата минута, влезлият на смяна преди минута Юлиан Ненов изскочи на голова позиция, останал сам срещу вратаря и стреля, но топката срещна напречната греда.

Три минути по-късно домакините поведоха. Центрирана топка от Ненов достигна до Даниел Генов, който непокрит засече и стреля, хвърляйки в екстаз публиката във Враца. От Монтана протестираха, че Аясс е пречел на видимостта на вратаря, но съдията бе безкомпромисен, че попадение има.

До края на мача, домакините владееха инициативата, но повече попадения не паднаха.