Плейофите в българския футбол официално започнаха! Втората фаза на шампионата се откри с битката между Ботев (Враца) и Етър от т.нар група на борещите се за оставане в efbet Лига. Радостта в понеделнишкия следобед бе за селекцията на Веселин Великов, поздравила се с безценен успех с 2:0. Първото попадение, 12 минути преди края, реализира северномакедонската резерва Дориан Бабунски. Същият се превърна в тотален герой за клуба от северозапад, асистирайки и за гола на Чавдар Ивайлов в даденото продължение.

Кой с какво ще запомни редовния сезон

Монтана е единственият тим без победа като гост в шампионата

Гостите трябва да съжаляват за случилото се на стадион "Христо Ботев", тъй като контролираха двубоя до началото на втората част. Безумен червен картон на Ловре Кнежевич обаче обърка тотално игровия план на "виолетовите".

По този начин Ботев (Враца) събра актив от 25 точки и заема спасителното 11-то място в група "Б" на втората осмица. Етър остава в зоната на изпадащите с три пункта по-малко.

Въпреки топлото време, двата тима демонстрираха желание за игра и постигане на така важните три точки. Първият удар в мача беше дело на "болярите". Напористият Ловре Кнежевич се пребори за изстрел от границата на наказателното поле. Той се оказа прекалено слаб и лесен за спасяване от Красимир Костов.

Ивайло Стоянов с нов наряд за мач на Лудогорец, ясно е и кой ще ръководи ФК ЦСКА 1948 - ЦСКА

Двубоят между "червените" е поверен на Георги Давидов

Това, че Етър лекичко контролира развоя на събитията, се доказа и в 11-ата. Милчо Ангелов пое топката през центъра, след което демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки Ловре Кнежевич само срещу стража на Ботев (Вр). Хърватинът обаче показа старата си слабост да бележи трудно и изстрелът му умело беше париран от предвидливо излезлия Краси Костов.

Ударите продължаваха да се трупат в актива на "виолетовата" статистика. И отново автор на поредния шут беше Ловре Кнежевич, но и в 25-ата минута той не преодоля току що преминалият през кратка медицинска рехабилитация Красимир Костов.

Ботев (Враца) - Етър 2:0 (Развой на срещата по минути)

Червен картон обърна мача

Публиката във Враца реагира изключително остро в 28-ата минута, когато реферът Волен Чинков не удовлетвори искането ѝ за директен червен картон на Пламен Крачунов. Опитният бранител на Етър беше последен в отбраната и леко подръпна Даниел Генов. Физическият контакт между двамата обаче не се оказа достатъчен за съдията да отсъди дори нарушение.

Кой е Радослав Узунов – най-младият футболист в историята на елита ни?

Белия е доказал през годините, че има око за таланти

Последното събитие за отбелязване, за това полувреме, се случи секунди преди почивката. Милчо Ангелов скочи над всички при центриране от корнер, но ударът му с глава не донесе достатъчно опасност за врачанския вратар.

Втората част стартира по един от най-лошите начини за гостите от Велико Търново. "Болярите" останаха с човек по-малко, тъй като хърватинът Ловре Кнежевич си изкара директен червен картон. Офанзивният халф на Етър изпусна нервите си и след размяна на думи с Костадин Ничев, последва удар без топка, който беше видян достатъчно добре от главния съдия Волен Чинков. Действията на Кнежевич вбесиха и неговия старши-треньор Александър Томаш.

Моментално след червения картон, Веселин Великов осъществи две смени в лагера на Ботев (Враца), за да внесе повече креативност в своята халфова линия. Така на терена се появиха Чавдар Ивайло и Никола Колев вместо Аясс и Н"Диайе.

Рокадата в Ботев можеше да даде ефект след само 180 секунди. Лошо изнасяне на Етър позволи на съперника им да атакува много опасно в 56-ата. Дориан Бабунски върна хитро за връхлитащата резерва Чавдар Ивайлов, който беше отчаян от перфектната намеса на опитния страж Христо Иванов.

Отложиха срещата между Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948

Официално: Отложиха срещата между Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948

Медицинската комисия при БФС констатира, че с положителен резултат за Covid-19 са 11 професионални футболисти с трудови договори

При последвалия корнер врачани можеха да поведат по един доста непривичен начин. Даниел Генов завъртя кълбото по перфектен начин и само страничната греда му попречи да не реализира директно от ъглов удар.

След него Александър Томаш също предприе промени, правейки тройна смяна. В игра вече можеше да видим Младенов, Станев и Преслав Боруков.

Преди старта на плейофите: Лудогорец с втора най-голяма разлика спрямо подгласника си

Рекордното постижение е под ръководството на Георги Дерменджиев

Врачани дочакаха своя момент и заслужено поведоха в 78-ата минута. Костадин Ничев беше в основата на нова "зелена" акция, която завърши с перфектно центриране за резервата Бабунски. Северномакедонецът надскочи Пламен Крачунов и с глава матира безпомощния в този миг Христо Иванов.

До края етърци така и не намериха нужните аргументи, с които да се борят поне за равенството. Нещо повече, "болярите" бяха посечени от още едно попадение в 92-ата минута. Великотърновци се провалиха тотално в опитите си за контраатака. Това позволи на Бабунски да се отправи опасно към вратата на гостите. Северномакедонецът реши да комбинира с включилия се Чавдар Ивайлов, който на празна врата оформи крайното 2:0.

В следващия кръг група "Б" на втората осмица, Ботев (Враца) има тежко гостуване на Славия. Етър ще премери сили с Монтана.