Отборът на Лудогорец направи важна крачка към поредна шампионска титла на България. Селекцията на Анте Шимунджа дръпна с шест точки на големия си конкурент ЦСКА, след като постигна повече от драматична победа при гостуването си на Ботев (Враца) - 2:1.

"Орлите" бяха сериозно затруднени от предпоследния във временното класиране и равенството също нямаше да бъде незаслужено. Разградчани постигнаха пълен обрат, защото още в 120-ата секунда бяха шокирани от попадение на врачанския капитан Маринов. Последва бързо изравняване от Алекс Сантана, а оттам насетне Краси Костов правеше чудеса от храброст, за да спира лудогорци.

ФК ЦСКА 1948 победи Царско село в efbet Лига

ФК ЦСКА 1948 задълбочи кризата в Царско село

Тошев и Бастунов се отчетоха с попадения

В крайна сметка късметът бе на тяхна страна, след като в последната секунда на продължението Пиерос Сотириу отбеляза така бленувания втори гол. Така за разградчани се открива отличната възможност отново да се окичат със златните медали докато Ботев продължава активната си борба за оставане в елита.

Снимка 566002

Двубоят във Враца беше белязан от много тежките условия за игра на стадион "Христо Ботев". Теренът беше мек и изключително кален, което очаквано затрудни максимално и двата тима. Въпреки това, попадение падна още във втората минута, и то във вратата на настоящия шампион. Днешният ден беше доста специален за младия талант на Ботев (Вр) - Мирослав Маринов. Атакуващият халф правеше 18 години и по този повод Дани Моралес му бе дал шанс да сложи капитанската лента на врачани. Но младежкият национал на България реши да си направи още по-добър подарък. В 120-ата секунда №15 се оказа абсолютно непокрит около вратарското поле и нямаше никакви трудности да превърне в гол чудесен пас отляво на Юлиан Ненов.

"Орлите" от Разград реагираха като ужилени и набързо пренесоха действията дълбоко в половината на Ботев. Красимир Костов трябваше да се справя и с два удара към неговата врата.

Лудогорец можеше да възстанови паритета още в 12-ата минута. Кирил Десподов центрира остро от корнер, а Мануел Шоу засече кълбото на първа греда. За късмет на домакините, топката се отклони единствено в десния страничен стълб на Краси Костов.

Врачанското лидерство приключи в 15-ата минута, когато отборът на Анте Шимунджа вкара за 1:1. "Орлите" създадоха поредно напрежение след корнер, при което Тодоров не изчисти добре с глава, а при създалото се меле на най-точната позиция се оказа Алекс Сантана. От няма и метър бразилецът лесно преодоля съпротивата на Костов.

В 18-ата минута Пиерос Сотириу се понесе в индивидуална акция, което можеше и да помогне за пълния обрат във Враца. Кипърският национал се размина с гол №20 във всички турнири през сезона, след като шутира малко над горната греда на Ботев.

Черно море - Пирин, "моряците" изравниха след 5-минутно разглеждане от ВАР

В досегашните 45 мача помежду им в елита варненци имат леко предимство

Домакините дебнеха момента за бърза контраатака, при която отново да стигнат до преднина в сблъсъка. Подобен ход можеше да бъде сполучлив в 21-ата минута. Тогава Юли Ненов беше достатъчно настоятелен и стигна до удар към лудогорската врата, който бе спасен лесно от Падт.

Снимка 566005

Малко по-късно разградчани можеха да ударят повторно, след като Красимир Костов бе максимално затруднен от опасно центриране на Бърнард Текпетей, но стражът внимаваше и се намеси решително. Костадин Ничев също беше концентриран и успя да изчисти в ъглов удар отбитата топка пред погледа на Пиерос Сотириу.

Към края на частта "розовите" от Разград намалиха полезното действие в своето представяне и опасностите пред Костов рязко намаляха. На няколко пъти Кирил Десподов се спускаше застрашително към наказателното поле на Ботев, ала акциите му не завършваха нито с удари, нито с добри подавания.

Второто полувреме очаквано доведе до сериозна активизация в редиците на Лудогорец. Още в 46-ата минута Каули можеше да се разпише, но красивият му изстрел беше избит с една ръка от Красимир Костов.

Ботев (Пловдив) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в efbet Лига

Ботев е властелинът на Пловдив! "Канарчетата" сразиха Локомотив в Коматево

Трите попадения в мача паднаха четвърт час преди края

Ботев (Враца) демонстрира, че има с какво да се противопостави, макар и в 50-ата Оливие Вердон да беше близо до това да ги разочарова с попадение за 1:2. Домакините реагираха с добра възможност за Ненов, който с красив изстрел в далечната греда без малко не порази мрежата на "орлите".

Снимка 565985

Вратарят на Ботев (Враца) - Красимир Костов, защити реномето си на един от най-добрите български вратари, след като с поредица от спасявания разочарова лудогорци в 60-ата минута. Началото бе положено с отлична двойна намеса при удари на Десподов и Сотириу. При следващата така Антон Недялков заложи на изненадата и вместо центриране също отправи изстрел, при който стражът пак беше на своето място.

Левски и ЦСКА направиха 0:0 в efbet Лига

Уникални пропуски на Вилдсхут и Йомов спасиха Левски срещу ЦСКА в дерби с двама изгонени

Снежен ад на Националния стадион

Наглед от нищото, но Ботев (Вр) имаше всички шансове да поведе с 2:1 в 62-ата минута. Тогава Ничев беше на една линия с Оливие Вердон, но завършващият му изстрел бе блокиран в решителния миг и всичко завърши с корнер.

Лудогорец имаше голям късмет с това, че остана със "суха" мрежа при два последователни корнера в 76-ата минута. Първият от тях завърши с удар на Антонио Георгиев, но фатално бе отклонен от Вердон и без малко не порази вратата на Падт. Вторият ъглов удар пък беше белязан от страховито меле, при което Виктор Василев не съумя да прокара кълбото между купа от "розови" футболисти.

Футболистите на Лудогорец имаха претенции към главния съдия за дузпа в 85-ата минута. При поредния корнер в своя полза, "орлите" сътвориха напрегната обстановка около бялата точка, при която изчистена топка срещна неволно ръката на Виктор Василев. След консултация с ВАР обаче, Драгомир Драганов реши да не отсъжда наказателен удар за разградчани.

Снимка 566003

След куп пропуски през целия двубой, Лудогорец все пак дочака своя миг и реализира безценен втори гол в последната възможна секунда. Много важната победа донесе обичайният заподозрян Пиерос Сотириу. Кипърецът овладя отчаяно изсипана топка в наказателното поле, където след здрава битка с отбраната на Ботев реализира с безпощаден шут в мрежата на Костов. Така триумфът увеличи на шест точки преднината на разградчани спрямо втория ЦСКА и увеличи сериозно шансовете на "орлите" за поредна шампионска титла.

В следващия кръг на Лудогорец предстои дерби с набиращия скорост тим на Левски. Ботев (Враца) гостува на директен конкурент в битката за спасение - Локомотив (София).

Арда победи Берое с 1:0 в efbet Лига