Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 1144
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Враца) - Локомотив (София) 2:1 в мач от efbet Лига

Ботев (Враца) се възползва от колеблив Локо (София) за важен успех в борбата за спасение

Силно първо полувреме помогна на "зелените", но и задълбочи кризата при "железничарите"

90+3′

Карлос Франса получава жълт картон.

90+1′

Браян Переа бива заменен под бурните аплодисменти на врачанските фенове. Влиза Жан Пиер Да Силва.

90′
Снимка 616582

Източник: startphoto.bg

89′

Браян Переа се замеси в скандал пред наказателното поле на Локомотив и заслужено получава картон.

86′

Стефан Гаврилов се появява на терена, а замененият е Чавдар Ивайлов.

81′

АНТОНИО ГЕОРГИЕВ И МАЖУКА! Ботев (Враца) беше близо до това да подпечата спокойствието си до края на срещата, отбелязвайки трети гол. Резервата Марко Мажука блесна с отлично индивидуално действие, но завършващият му изстрел беше отразен от Любенов. Малко преди това трябва да отбележим, че резервата Матеус Дуарте спаси Локо, чистейки от голлинияа шут по земя след меле на Антонио Георгиев.

80′
Снимка 616569

79′

Божидар Кацаров бива заменен, а на негово място се появява Мартин Райнов.

78′

Селсо Рапосо отстъпва мястото си на терена на Станислав Костов.

74′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Броят на ударите в гредите беше изравнен под Околчица в 74-ата минута. Тогава Чико Цветанов дебнеше хитро на границата на наказателното поле  и отправи тежък шут, който също срещна горната греда.

71′
Снимка 616568

69′

Меси си изкара жълт картон.

68′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблеми застигнаха треньора на гостите Станислав Генчев в 68-ата минута. Централният бранител на Локомотив - Давид Малембана се контузи и се наложи принудително да бъде заменен от Матеус Дуарте.

65′

Промяна в атаката на Ботев (Враца). Мажуга ще замени Даниел Генов.

Снимка 616583

64′

Имащият жълт картон Меси бива заменен от Барбоса за повече сигурност.

60′
Снимка 616567

58′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ! Равенството на стадион "Христо Ботев" можеше светкавично да бъде възстановено, ако късметът не спаси селекцията на Дани Моралес в 58-ата. Тогава капитанът на "железничарите" Красимир Милошев получи топка на дъгата и  без подготовка отправи много техничен изстрел, който обаче кацна върху напречната греда на Костов.

53′

ГООЛ ЗА ЛОКО! 1:2! ДИМО БАКАЛОВ! ДУЗПА! Гостите от София получиха неочаквана помощ, за да се завърнат в наглед "изпуснатия" мач. Божидар Кацаров отправи висока топка в половината на Ботев, която принуди вратаря на домакините Костов да напусне своето наказателно поле. Извън него той се чувстваше доста несигурен, а това го накара да сбърка срещу Карлос Франса. Бразилецът загъбри стража и беше близо до това да реализира в опразнената мрежа, но точно тогава капитанът на "зелените" го фаулира за дузпа, в която нямаше никакъв спор. Появилият се като резерва Димо Бакалов се нагърби с отговорността и намали до 1:2.

50′

Красимир Костов прави дузпа и получава жълт картон.

47′

Клерик Сербер получава официално предупреждение.

46′

На полувремето в игра за гостите се появява Димо Бакалов, а замененият е Александров.

Снимка 616570

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Мартин Кавдански също е декориран от главния арбитър.

Снимка 616566

39′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 2:0! ДУЗПА! ПЕРЕА! Развоят на събитията стана още по-обнадеждаващ за селекцията на Дани Моралес, тъй като в 39-ата минута реферът Кристиян Колев отсъди дузпа в полза на домакините. Тя стана реалност заради игра с ръка на Алан Диас, който спря с ръка удар на "зелените". С отговорната задача се нагърби Браян Переа, който със силен шут в средата на вратата покачи до 2:0.

38′

Алан Диас получава жълт картон за сътворената дузпа.

28′

Александър Александров получава жълт картон.

24′

ФРАНСА! Паритетът почти светкавично можеше да бъде възстановен. Бруно Франко пусна пас зад гърба на тромавия Мартин Кавдански, а Карлос Франса излезе сам срещу Костов. Бразилецът реши да направи допълнителен финт срещу защитника, което забави и отслаби финалния му удар, който попадна в обсега на вражеския вратар.

Снимка 616560

20′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:0! ДАНИЕЛ ГЕНОВ! Логичното в сблъсъка се случи и Ботев (Враца) поведе с настъпването на 20-ата минута. Меси се пребори за топка на централната линия и пусна за колега в средата на терена, който бързо придвижи кълбото за Даниел Генов. №9 на врачани беше оставен да напредне достатъчно и през апатичния в тази игрова ситуация Бруно Франко отправи премерен изстрел, поразил долния десен ъгъл на "железничарите".

15′

НАТИСК НА БОТЕВ! Последвалите мигове бяха доста ползотворни за домакините в офанзивен план. Първо Браян Переа отново демонстрира отличен контрол над топката, но в мига, когато трябваше да шутира, той сгреши, избирайки комбинацията. Малко след това силен изстрел на Чико Цветанов мина над гредата, а пък удар на Антонио Георгиев беше париран от Любенов.

11′

Антонио Георгиев нарушава правилата срещу Франса и е първият футболист, който получава жълт картон.

8′

Дълбоката преса на Локомотив даваше резултат, а принуждаването да играят на късно в собствената си половина изобщо не се понрави на опонента им. Краси Костов отново беше поставен на неочаквано изпитание в осмата минута, когато пак върната топка към него му създаде допълнителни трудности. Бившият младежки национал на България обаче реагира адекватно.

Снимка 616563

5′

От другата страна на терена също бе интересно, където Краси Костов не разчете по най-добрия начин едно свое излизане и без малко не създаде големи ядове за Ботев.

3′

ДАНИ ГЕНОВ! Началото на двубоя определено беше за домакините. Успехът за момчетата на Дани Моралес беше от изключителна важност заради лошата серия, в която бяха влезнали "зелените". Още в 180-ата секунда те можеха да поведат срещу Локо, след като Дани Генов шутира извън наказателното поле. Топката излизаше в аут, но в този миг Давид Малембана реши да предпази своя тим, подлагайки главата си. Така кълбото подлъга фатално Александър Любенов, но за негова радост всичко завърши с корнер за врачани.

1′