Ботев (Враца) и Царско село не успяха да се победят в първия мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши 0:0 на стадион "Христо Ботев".

Двубоят противопоставяше двата последни отбора в класирането. След нулевото реми и преди останалите двубои от кръга, "царете" са на последната позиция с 11 точки.

Снимка 555089

Врачани са на 12-ата позиция с 13 точки, но и с мач повече от 13-ия Пирин. "Орлетата" са с 12 точки. Двубоят премина сравнително равностойно и с опасности за двата състава.

Преди началото на мача имаше минута мълчание в памет на жертвите от двете трагедии, разтърсили България в последните дни - тази от старческия дом в с. Рояк и от скоросния път "Струма". Гостите започнаха по-добре мача.

В 8-ата минута, Стеванович овладя центриране на Попадийн в наказателното поле, намери Димо Бакалов, който му върна и нападателят стреля, но топката прелетя над вратата.

Снимка 555087

В 28-ата минута, Ботев създаде първата сериозна опасност в мача. Виктор Василев пусна успореден на голлинията пас към Бабунски, който не успя да засече от няколко метра, а топката мина и покрай Касини, но така и не се стигне до удар.

Минути по-късно, Лукас Диас напредна и отправи хубав удар от дъгата пред наказателното поле, получи се рикошет, а вратарят Костов не помръдна, но топката мина встрани.

Ботев (Враца) - Царско село, нулево реми

Мачът е от 12:15 часа

До края на полувремето, двата тима не успяха да си вкарат попадения. Ситуацията на терена не се промени много през втората част. В 50-ата минута, Диего Фераресо центрира отдясно към Дориан Бабунски, но вложи малко повече сила и нападателят не успя да овладее добре от изгодна позиция на няколко метра пред вратата.

Снимка 555086

В 58-ата минута се стигна до комичен момент в мача. Съдията Волен Чинков си изпусна картоните, в опит да покаже жълт на Касини. Ненов се пошегува и показа наказателния картон на съотборника си.

Реферът прие това с усмивка и все пак използва резервните си картони, за да санкционира официално провинилия се Касини. Малко по-късно, след центриране от корнер в наказателното поле на Царско село, Дориан Бабунски стреля с глава, след което имаше претенции, че играч на гостите е играл с ръка, но съдията прецени, че няма дузпа. ВАР потвърди решението на Чинков.

В 74-ата минута, Бабунски пусна извеждащо подаване към Красимир Тодоров, който излезе очи в очи с вратаря, опита се да го преодолее, но Георгиев успя да открадне топката от краката му. В самия край Бабунски бе близо до попадение, но не сполучи с опита си.