Ботев (Враца) и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Футболистите на треньора Иван Колев поведоха в резултата благодарение на Димитър Митков (18'), но малко след това Диего Фераресо (32') изравни, оформяйки крайния резултат.

Ботев (Враца) - Локомотив (София): 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Ботев продължава да се бори неуморно за оцеляването си в елита. Врачани са с актив от 24 точки, с 3 повече от последния Царско село. Локомотив (София) е над тях с 30 пункта. Ако днес Царско село не победи Пирин (Благоевград) в мача помежду им, то "железничарите" ще си подпечатат оставането в елита и за следващия сезон.

Снимка 573250

Двубоят започна добре за врачани, които създадоха първата интересна ситуация в седмата минута. Мартин Николов получи хубаво подаване от Мохамед Бенахар. Футболистът обаче отправи разочароващ изстрел, който не бе трудност за Дамян Дамянов.

Снимка 573255

В 18-ата минута гостите поведоха в резултата. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в краката на Октавио. Той центрира в малката пеналтерия, където Димитър Митков се извиси над защитата на домакините и с глава насочи вратата към долния ляв ъгъл - 0:1.

Снимка 573254

Десет минути по-късно Дуарте съумя да засече с глава опасно центриране от ъглов удар, но топката мина покрай вратата.

В 32-рата минута домакините изравниха. Хитро подаване изведе Мохамед Бентахар в наказателното поле. Той пусна леко центриране към Диего Фераресо, който с глава прати топката зад гърба на Дамян Дамянов.

Снимка 573253

В началото на втората част Димитър Митков получи отлично подаване от Мики Орачев и шутира без подготовка. Красимир Костов обаче демонстрира завидно хладнокръвие и спаси.

В 63-ата минута Октавио изведе Божидар Кацаров зад защитата на врачани след технично копване на топката. Футболистът шутира, но Костов внимаваше и спаси.

Снимка 573251

В 76-ата минута Виржил Пинсон напредна и шутира от границата на наказателното поле. Костов не успя да реагира, но за негово щастие топката не намери рамките на вратата.