ФК ЦСКА 1948 допусна изненадваща загуба от Ботев във Враца. В мач от 20-ия кръг врачани се наложиха с 1:0 след доста битка.

Тимът на Даниел Моралес първи поведе чрез Чавдар Ивайлов, а по-късно Ивайло Чочев пропусна дузпа, а червен картон получи Диего Фераресо. Така домакините играха с 10 човека през цялата втора част, но вратарят Красимир Костов компенсира сериозно с много добри намеси и решителни спасявания.

Срещата започна динамично. В 7-ата минута попадение на домакините не беше зачетено. Топката напусна пределите на терена, след което бе върната към Клери Сербер, който вкара, но радостта на врачани беше кратка.

Снимка 607258

Източник: startphoto.bg

В 21-ата минута домакините показаха, че са опасен отбор и "червените" има от какво да се притесняват. Чавдар Ивайлов получи отличен извеждащ пас, напредна отляво и необезпокояван изскочи очи в очи с Наумов, за да намери далечния ъгъл на вратата му за 1:0.

Ботев (Враца) - ФК ЦСКА 1948, 1:0, (Развой на срещата по минути)

Драма във Враца

Седем минути по-късно гостите получиха дузпа след като вратарят Костов фаулира напредващия Сердюк и нападателят падна, а Железов беше категоричен в решението си. Вратарят обаче изби с крак и спаси удара на голаджията. В края на полувремето домакините останаха с човек по-малко. Диего Фераресо бе изгонен с втоти жълт картон.

Снимка 607257

През второто полувреме гостите вдигнаха оборотите и смело търсеха попадение, но така и не успяваха пред него.

Снимка 607254

В 53-ата минута Сердюк отправи опасен изстрел, а Костов отклони в страничната греда. Минути по-късно Ивайло Чочев стреля с глава, но Красимир Костов успя да се намеси с вещина.

Снимка 607252

В 79-ата минута Радослав Кирилов отправи бомбен шут от дистанция, но Костов се намеси.

До края на мача гостите доминираха тотално, но така и не стигнаха до попадение.

След този мач ФК ЦСКА 1948 е на 3-ото място с 39 точки. Ботев (Враца) пък е 12-ти с 19 пункта.