Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 1200

Ботев (Враца) победи Етър с 3:2 и остава в efbet Лига

Ботев (Враца) остава в efbet Лига, голямото разочарование е за Етър!

Драматичен бараж с пет гола на стадион "Александър Шаламанов"

90′

ГОООЛ ЗА ЕТЪР! 2:3! ИВАНОВ! На шега, на майтап, Етър почти веднага стигна и до втори гол, който върна отвсякъде интригата в този бараж. Мариян Иванов изскочи от дълбочина при центриране от фаул и с летящ плонж шокира Краси Костов за 2:3.

89′

Яни Пехливанов полчава жълт картон.

Снимка 575612

Източник: startphoto.bg

88′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! ЛОВРЕ КНЕЖЕВИЧ! Убедителната преднина сякаш отпусна редиците на Ботев (Враца) и "зелените" бързо инкасираха попадение. Ловре Кнежевич се оказа тотално забравен от Валери Христов и на празна врата нямаше как да сбърка за 1:3.

86′

Героят Ненов получава картон заради бавното си излизане от игрището.

Снимка 575611

85′

Капитанът Юли Ненов напуска за сметка на Красимир Тодоров.

84′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 3:0! ЙОАН БАУРЕНСКИ! Няма и минута, след като Христо Иванов направи почти невъзможно спасяване при удар с глава на резервата Василев, 40-годишният страж капитулира за класическото 3:0! Отбраната на Етър изобщо не се подреди добре при корнер, след който непокритият Бауренски реализира от няма и два метра.

84′

Христо Христов е една от последните надежди за Етър в този бараж.

82′

Ловре Кнежевич получава жълт картон.

78′

Николай Дичев се появява в игра вместо Радослав Апостолов.

74′

Промяна в състава на Враца. Виктор Василев се появява в игра вместо Чавдар Ивайлов.

73′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 2:0! БРАЯН ПЕРЕА! С оглед безидейността на "болярите" в офанзивен план, сякаш напълно логично Ботев (Враца) стигна до второ решаващо попадение в 73-ата минута. Мартин Николов пусна прецизен пас по въздух за Браян Переа, който беше намерил празното пространство между двамата централни защитници на Етър. Бившият футболист на Лацио имаше цялото време на света, за да спре кълбото, а след това да прекара кълбото покрай отчаяно хвърлилия се към него Иванов.

71′

Етър все пак загатна, че ще притисне максимално своя опонент, след като в 71-ата минута Радослав Апостолов реши да се нагърби с обстрелването на вратата извън наказателното поле. Изстрелът му притежаваше необходимата сила, но не и точност.

70′

Чавдар Ивайлов получава един от поредните си жълти картони във футболния ни шампионат.

65′

Уилсън Фелипе напуска терена, а на негово място ще видим Райков.

62′

ГАВРИЛОВ! 2:0 беше съвсем близо на хоризонта в 62-ата, когато Юли Ненов отново впечатли зрителите на стадион "Александър Шаламанов". Крилото пусна хитър пас за Гаврилов, който напълно непокрит обаче направи по-трудното и шутира над горната греда.

Снимка 575609

61′

Антонио Геооргиев получава първия жълт картон за своя отбор.

60′

Етър трудно успяваше да отговори на предизвикателството, а от своя страна Ботев искаше да достигне до може би решителен втори гол. В 60-ата минута Луис Фелипе скочи най-високо при корнер, но ударът му с глава не намери целта.

56′

Уилсън Фелипе получава първия жълт картон в мача.

49′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! ЮЛИАН НЕНОВ! Втората част донесе огромна радост за всички, които симпатизират на Ботев (Вр). Тимът от Северозапада поведе в 49-ата минута след страхотна триходова комбинация. Всичко започна от прекрасния пас на Браян Переа, който изведе Чавдар Ивайло зад гърба на Атанас Кръстев. Халфът не изгуби време и моментално пусна успоредно на голлинията подаване за своя капитан Юли Ненов. Юношата на ЦСКА изпревари персоналния си пазач и от няколко метра преодоля Иванов за 1:0.

46′

Снимка 575608

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Цветомир Тодоров имаше последната възможност да сътвори нещо по-интересно за полувремето, но ударът му с глава беше лесно спасен от Костов.

Снимка 575607

38′

Христо Иванов действа доста рисковано, като реши да финтира Браян Переа в опасна зона пред собствената си врата. В крайна сметка ходът му се оказа печеливш.

29′

Ловре Кнежевич беше самотник в атаката на Етър, но това не му пречеше да тормози "зелената" защита. В 29-ата минута балканецът се възползва от грешка на Антонио Георгиев и отправи диагонален изстрел, който премина на безопасна дистанция от вратата на Краси Костов.

Снимка 575606

23′

НЕНОВ! Намиращият се в страхотна форма Юлиан Ненов имаше големия шанс да изведе Ботев (Вр) напред в 23-ата минута. Йоан Бауренски хитро пропусна пас, търсещ неговия капитан, а крилото рязко смени посоката срещу двама бранители на Етър. Последва удар в близкия ъгъл, но Христо Иванов очакваше подобен развой на събитията и се намеси многозначително.

12′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! ВАР се намеси за първи път в баража с настъпването на 12-ата минута. Етър сътвори добра атака през центъра, при която Пехливанов и Ловре Кнежевич комбинираха умело. Хърватинът навлезе в наказателното поле на Ботев, но бе блокиран от Луис Фелипе. След консултация със своите колеги, Волен Чинков прецени, че няма достатъчно доводи за отсъждането на дузпа.

Снимка 575604

11′

В последвалите няколко минути "зелените" продължиха да налагат своята воля, изпълнявайки още няколко опасни статични положения. Христо Иванов и отбраната пред него обаче удържаха врачанския натиск.

5′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Началните минути на мача определено бяха за символичните домакини. Освен, че контролираха повече топката, футболистите на Ботев (Враца) изтърваха и първото чисто голово положение. В 5-ата минута Чавдар Ивайлов центрира остро от фаул, Браян Переа се измъкна от персоналния си пазач Ловре Кнежевич и отправи удар с глава, който се отби в страничния стълб на безпомощния Христо Иванов.

1′