Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 1031

Ботев (Враца) победи Етър с 2:0 в efbet Лига

Ботев (Враца) започна битката за спасение с безценен домакински успех над Етър

Официално предупреждение за Илия Миланов.

90+3′

Младият Маринов влиза в игра на мястото на Даниел Генов.

90+2′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:0!! ИВАЙЛОВ! До края етърци така и не намериха нужните аргументи, с които да се борят поне за равенството. Нещо повече, "болярите" бяха посечени от още едно попадение в 92-ата минута. Великотърновци се провалиха тотално в опитите си за контраатака. Това позволи на Бабунски да се отправи опасно към вратата на гостите. Северномакедонецът реши да комбинира с включилия се Чавдар Ивайлов, който на празна врата оформи крайното 2:0.

82′

Димитър Буров се появява в игра за Ботев (Враца). Вместо него терена напуска Петър Атанасов.

80′

Даниел Генов изработва пореден жълт картон за футболист на съперника. Този път с официално предупреждение бива санкциониран Пламен Крачунов.

78′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! БАБУНСКИ!! 1:0! Врачани дочакаха своя момент и заслужено поведоха в 78-ата минута. Костадин Ничев беше в основата на нова "зелена" акция, която завърши с перфектно центриране за резервата Бабунски. Северномакедонецът надскочи Пламен Крачунов и с глава матира безпомощния в този миг Христо Иванов.

76′

Панамецът Хосе Кордорба Чембърс получава картон малко след появата си на терена.

72′

Александър Томаш веднага заменя имащия картон Мечев с Хосе Чембърс.

71′

Симеон Мечев прави нарушение в близост до своята врата, заради което получава жълт картон.

63′

Тройна смяна за Етър! Първият, който излиза е Гаетан Миси Мезу. Вместо него ще Видим Кольо Станев.

63′

Даниел Младенов ще замени Алдаир Ферейра.

63′

Милчо Ангелов пък отстъпва мястото си на Преслав Боруков.

57′

ГРЕДА! При последвалия корнер врачани можеха да поведат по един доста непривичен начин. Даниел Генов завъртя кълбото по перфектен начин и само страничната греда му попречи да не реализира директно от ъглов удар.

56′

ИВАЙЛОВ! Рокадата в Ботев можеше да даде ефект след само 180 секунди. Лошо изнасяне на Етър позволи на съперника им да атакува много опасно в 56-ата. Дориан Бабунски върна хитро за връхлитащата резерва Чавдар Ивайлов, който беше отчаян от перфектната намеса на опитния страж Христо Иванов.

53′

Аласана Н'Диайе пък напуска терена, за да даде шанс за изява на Никола Колев.

52′

Моментално след червения картон, Веселин Великов осъществи две смени в лагера на Ботев (Враца), за да внесе повече креативност в своята халфова линия. Първият заменен беше Самир Аясс, отстъпил мястото си на Чавдар Ивайлов.

49′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КНЕЖЕВИЧ! Втората част стартира по един от най-лошите начини за гостите от Велико Търново. "Болярите" останаха с човек по-малко, тъй като хърватинът Ловре Кнежевич си изкара директен червен картон. Офанзивният халф на Етър изпусна нервите си и след размяна на думи с Костадин Ничев, последва удар без топка, който беше видян достатъчно добре от главния съдия Волен Чинков. Действията на Кнежевич вбесиха и неговия старши-треньор Александър Томаш.

47′

На полувремето в игра за Ботев (Вр) се появява Дориан Бабунски, който заменя неубедителния Юли Ненов.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за мача Ботев (Вр) - Етър след края на първото му полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Последното събитие за отбелязване се случи секунди преди почивката. Милчо Ангелов скочи над всички при центриране от корнер, но ударът му с глава не донесе достатъчно опасност за врачанския вратар.

41′

Мариян Иванов получава първия жълт картон в мача.

40′

Гаетан Миси Мезу реагира доста остро при решението, което го уличаваше в поредна засада. Габонецът все пак се размина без официално предупреждение.

28′

СПОРНО! Публиката във Враца реагира изключително остро в 28-ата минута, когато реферът Волен Чинков не удовлетвори искането ѝ за директен червен картон на Пламен Крачунов. Опитният бранител на Етър беше последен в отбраната и леко подръпна Даниел Генов. Физическият контакт между двамата обаче не се оказа достатъчен за съдията да отсъди дори нарушение.

25′

Ударите продължаваха да се трупат в актива на "виолетовата" статистика. И отново автор на поредния шут беше Ловре Кнежевич, но и в 25-ата минута той не преодоля току що преминалият през кратка медицинска рехабилитация Красимир Костов.

20′

Гаетан Миси Мезу опита да отправи доста акробатичен изстрел, но същевременно се оказа, че е бил и в положение на засада.

11′

КНЕЖЕВИЧ!! Това, че Етър лекичко контролира развоя на събитията се доказа и в 11-ата. Милчо Ангелов пое топката през центъра, след което демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки Ловре Кнежевич само срещу стража на Ботев (Вр). Хърватинът обаче показа старата си слабост да бележи трудно и изстрелът му умело беше париран от предвидливо излезлия Краси Костов.

3′

Въпреки топлото време, двата тима демонстрираха желание за игра и постигане на така важните три точки. Първият удар в мача беше дело на "болярите". Напористият Ловре Кнежевич се пребори за изстрел от границата на наказателното поле. Той се оказа прекалено слаб и лесен за спасяване от Красимир Костов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

15. Мирослав Маринов 3. Хосе Кордоба

Ботев (Враца) и Етър излизат един срещу друг от 15:45 часа в мач от групата на изпадащите в efbet Лига. Двата тима завършиха редовния сезон с еднакъв актив от 22 точки. В лагерите на съперниците още не знаят дали в края на сезона ще има изпадащи, затова предпочитат да си свършат работата на терена.

"По-добре да си взимаме точки и да не треперим в чакане на някакви решения. Искаме да зависим само от себе си. Не ни липсват проблеми, но се надяваме да спечелим. Мачът ще е труден и за нас, и за Етър", коментира наставникът на врачани Веселин Великов, който е бивш футболист на "болярите".

Ботев (Враца) се раздели с трима футболисти

Няма да разчита повече на тях

Домакините ще бъдат без опитния Валри Домовчийски. Той получи нова контузия и не попадна в групата за мача. Дориан Бабунски не е напълно възстановен и ще е сред резервите, а атаката ще бъде водена от Даниел Генов. Юлиан Ненов, Христо Златински и Петър Атанасов също ще тормозят защитата на Етър, а с по-дефанзивни функции в средата на терена ще са Никола Колев и Аласан Н'Диайе.

За гостите от Велико Търново няма да играе Яни Пехливанов, който лекува травма. След наказание се завръща централният защитник Пламен Крачунов. Преслав Боруков и Гаетан Миси Мезу ще са двамата нападатели, а Даниел Младенов и Ловре Кнежевич ще им помагат по крилата.

"Оптимист съм. Ще се борим до последно. Не трябва да допускаме грешките от мача със Славия", сподели старши треньорът на Етър Александър Томаш.

От Етър и Славия с обща декларация за конфликта между Светослав Вуцов и Гаетан Мезу

Вуцов и Мезу се помириха

Двамата се разбрали по телефона

"Виолетовите" имат леко предимство в баланса между двата отбора в елита. През настоящия сезон обаче Етър претърпя тежка загуба с 1:5 във Враца, а мачът на "Ивайло" завърши при нулево равенство. Това е и най-убедителната победа на Ботев от старта на кампанията.