90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) победи като гост Ботев (Враца) с 2:1 в efbet Лига

Ботев (Пд) оцеля във Враца след мач, изпълнен с безброй драматични събития

Домакините все още нямат победа при новия си треньор

89′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА АЯСС! НЕЗАСЛУЖЕНО! В даденото от съдията продължение, Самир Аясс се ориентира най-бързо при меле пред Аргилашки, за да отбележи от няма и метър. Ливанският национал нямаше време да се зарадва, тъй като видя флага за засада. И тук обаче съдиите сбъркаха, тъй като при повторението се видя, че асистентът Ндиайе бе на редовна позиция.

86′

Дори да бъде на терена и секунди, Даниел Гаджев няма как да не си изкара жълт картон.

85′

Създаде се кратко меле, при което картон получава Маркиньос.

83′

Героят за гостите Мите Цикарски ще бъде заменен от Крис Добрев.

82′

Двойна смяна в редиците на Ботев (Вр). Първият заменен е Пепи Атанасов, а на негово място се появява Том.

82′

Даниел Гаджев пък заменя уморения Христо Златински.

76′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! 1:2!! ЦИКАРСКИ! И както често се случва във футболната игра, грешката за едни, води до радост за други. Така в 76-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Всичко започна с много опасни действия на Макриньос, който обърка баланса на Керчев и отправи много опасен изстрел, спасен по фантастичен начин от Краси Костов. Шанс за него обаче нямаше при последвалия корнер. Тогава северномакедонецът Мите Цикарски бе оставен непокрит и с глава направи 1:2.

72′

ПЕТЪР АТАНАСОВ ИЗПУСНА ДУЗПА! Проблемите за Ботев (Враца) с дузпите отново изплуваха на повърхността в 72-ата минута. Секунди, след като се появи в игра, дебютантът Самир Аясс бе изблъскан в гръб от Кевин Янсон и реферът Иво Андреев не се поколеба да отсъди наказателен удар. Поредният, който обаче не успя да се справи от единадесетте метра се казваше Петър Атанасов. Техничарят шутира прекалено предвидимо и превърна конкурента си Аргилашки в герой.

71′

Жълт картон за Кевин Янсон, който сътвори дузпа в ущърб на своя тим.

70′

Самир Аяс направи официален дебют с екипа на Ботев (Враца). Той замени опитния Валери Домовчийски.

62′

Венци Керчев получава жълт картон заради нарушение на правилата.

60′

Дориан Бабунски се появява в игра, за да замени Юли Ненов.

57′

Ботев (Пд) напомни, че има амбиции и за победата в този двубой, притеснявайки максимално своя опонент в 57-ата минута. Тогава Емануел Току получи възможност да стреля от границата на наказателното поле, но в последния миг бранител на съперника застана на пътя му. Малко след това Илия Миланов изпревари гореспоменатия ганаец, който се очакваше да отбележи малко пред голлинията.

54′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за тази среща след края на първото полувреме.

50′

НДИАЙЕ! Подновяването на играта можеше да донесе радост и пълен обрат за хората на Веско Великов. Аласан Ндиайе се възползва от физическата си мощ и се пласира отлично при центриране от фаул. Насочването му с глава не бе достатъчно акуратно, за да се превърне във второ попадение за неговия тим.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

180 секунди преди паузата, домакините имаха числено преимущество при организирането на контраатака. Тя трябваше да бъде завършена от Пепи Атанасов, но №10 на врачани не успя да насочи добре своя уж техничен шут.

40′

ВРАЧАНИ ИСКАТ ДУЗПА! В 40-ата минута от Ботев (Враца) имаха сериозни претенции към главния съдия Андреев. Най-вече Даниел Генов претендираше, че е задържан в наказателното поле на пловдивските адаши, но до сигнал от рефера така и не се стигна.

38′

Атанас Зехиров получава жълт картон заради задържане на Маркиньос.

34′

Селекцията на Веселин Великов демонстрира скоростен футбол, въпреки тежки условия на врачанския терен. Дани Генов и Домовчийски бързо прехвърлиха кълбото до Юли Ненов. Крилото реши да заложи на изненадата и шутира в близкия ъгъл. Топката обаче намери външната част на мрежата на "канарите".

24′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! 1:1!! ДЖОНАТАН! Съдбата пожали грешника за първото попадение Джонатан Перейра, като бразилецът се реабилитира максимално на своя тим с изравнително попадение в 24-ата минута. Мите Цикарски отигра с глава центрирана топка от статично положение, колегата му с №2 се измъкна от Ндиайе и с безкомпромисен изстрел не остави шанс на Костов за 1:1.

21′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!! 1:0!! ДОМОВЧИЙСКИ! Груба индивидуална грешка спомогна и за откриването на резултата във Враца. Джонатан Перейра от гостуващия тим сгреши наивно при изнасянето на топката, подарявайки кълбото на Петър Атанасов. Последва триходова акция между него Домовчийски и Генов, която завърши с изстрел на последния. Георги Аргилашки сътвори отлично спасяване, но нямаше какво да направи при добавката на дебнещия отблизо Валери Домовчийски.

10′

ЗАСАДА! ОТМЕНЕН ГОЛ! Много спорна ситуация беляза дербито на двата клуба с името Ботев. Гостите отбелязаха попадение чрез Маркиньос, което не бе зачетено заради засада. При телевизионните повторения обаче се видя, че бразилецът и последният в отбраната на "зелените" Венци Керчев, са на една линия.

6′

ГЕНОВ! Отбраната на Ботев (Пд) проспа дълго подаване към Даниел Генов в 6-ата минута. Поради този факт, работата на колегите си трябваше да свърши Георги Аргилашки. Опитният страж излезе предвидливо и с глава изчисти топката, която вече се виждаше как бива отигравана от основния реализатор на врачани.

3′

Въпреки проблемите в своя състав, пловдивският Ботев беше по-активният тим след първия съдийски сигнал на Иво Андреев. "Канарите" загатнаха за това със заучено положение в третата минута, което обаче не бе завършено адекватно с хубав шут от Емануел Току.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′