Ботев (Вр) - Ботев (Пд) 1:1, в двубой от 4-ия кръг в efbet Лига

Дориан Бабунски напуска, на негово място ще се появи Желев.

Иван Василев се появява в игра за гостите. Напуска Атанас Илиев.

86′

Тодор Неделев, макар и позагубил игрова практика, пробва да матира Костов с фантастичен шут от над 25 метра. Падащият лист се получи, но кацна малко след горната греда на врачани.

85′

В 85-ата минута изморените футболисти на Ботев (Пд) решиха да се доберат до дузпа чрез симулацията на Кевин Янсон. Волен Чинков обаче не се подлъга и показа жълт картон на скандинавеца.

84′

Филип Филипов влиза в игра за Ботев (Пд). Напуска Николай Минков.

81′
Снимка 543397

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

78′

Георги Николов ще раздвижи нападението на Ботев (Вр). Терена напуска Тодоров.

77′

В 77-ата минута Реда Ребей влезе в опасна близост до вратата на домакините. Халфът замахна елегантно и пусна към дузпата, с надеждата някой от неговите съотборници да засече топката. Неделев и Току обаче го разочароваха.

76′

Тодор Неделев се появява в игра, който замени контузения Маркиньос.

70′

Ботев (Пд) постепенно се съвзе от деликатното положение, в което бе изпаднал. "Канарчетата" разиграха умело между Маркиньос и Току. Ганаецът стреля по земя, но топката премина на сантиметри от страничната греда на Костов.

67′

Юли Ненов се появява в игра за Ботев (Вр). Заменя младия Маринов.

65′
Снимка 543398

64′

Маринов фаулира в гръб Рабей и получава жълт картон.

60′

ВРАЧАНСКИ НАТИСК! Следващите мигове от мача бяха истински ад за за гостите от Пловдив. Ботев (Враца) наложи такъв натиск, че си бе цяло чудо, че резултатът остана 1:1. Мирослав Маринов отново бе неудържим по фланга и при една такава атака се озова близко до голлинията. Изстрелът му от малък ъгъл обаче не бе достатъчен за преодоляването на Аргилашки.

53′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!! 1:1! НИЧЕВ! "Жълто-черната" преднина не се задържа актуална във Враца, след като селекцията на Дани Моралес съумя да изравни в 53-ата минута. Отбраната на пловдивчани се провали при изчистването на топката и ново центриране бе отиграно по отличен начин от Бабунски. Той продължи за намиращия се на нестандартна позиция Ничев. Въпросният обаче толкова технично елиминира съперник около дузпата, че си отвори отличен коридор за стрелба и с мощно насочване направи 1:1. Ничев не се зарадва при своя гол, тъй като има над 20 мача за Ботев (Пд).

52′

Опитният Самуел Супрайен демонстрира защо бе ангажиран от Ботев (Пд) през лятото в 52-ата минута. Опитният французин протегна решително крак, за да не позволи топката да достигне до Бабунски.

47′
Снимка 543399

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след почивката.

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! ИЛИЕВ!! 0:1!! И така срещата спокойно вървеше към нулево реми на почивката. Не така мислеше звездата на гостите Атанас Илиев, който доказа защо е желан горещо от френския Сошо. Таранът получи пас с глава от Янсон, след което използва мощната си физика, за да отблъсне бранител на Враца и с плътен изстрел да не остави шансове на сюрпризирания в 43-ата минута Краси Костов.

36′

Николай Минков получава първи жълт картон в мача. Той стъпи грубо срещу съперник.

34′

Маркиньос Педроса реши да разчупи статуквото с нещо нестандартно в 34-ата. Бразилецът пробва да вкара топката в мрежата на домакините с удар от средна дистанция, който премина близо до дясната странична греда.

30′

Мирослав Маринов продължи да бъде един от най-опасните футболисти на Ботев (Вр). След точно 30 минути на стадиона във Враца, младокът много елегантно финтира Янсон. Последва негов изстрел с боц, който беше доста разочароващ и остана само за статистиката.

Снимка 543394

23′

Постепенно Ботев (Враца) превзе центъра на терена и атакуваше доста по-често от своя опонент. На няколко пъти изстрели на Маринов попадаха в телата на защитници, застанали на пътя на топката.

18′

Атанас Илиев направи това, което умее много добре. Да се пребори с тяло за кълбото в 18-ата минута и да продължи вляво за Николай Минков. Дошлият от Монтана през лятото футболист пробва шут от малък ъгъл, който не намери целта.

11′

Маринов имаше възможност да отиграе с глава добро центриране на Валери Христов в 11-ата минута. Насочването му беше добро, но и Аргилашки спаси без сериозни затруднения.

Снимка 543395

8′

В 8-ата минута Дилан Мартенс намери добре Атанас Илиев в наказателното поле на домакините. Нападателят овладя добре топката и подаде към Емануел Току. Той стреля от движение, но високо над напречната греда.

3′

Гостите от Пловдив обаче бързо доказаха, че също имат достатъчно амбиции към трите точки. Маркиньос пое кълбото от центъра, след което със серия от финтове си откри коридор за стрелба. Краси Костов внимаваше и осъществи рутинно спасяване.

2′

Врачанските фенове имаха повод за възторжени възгласи веднага след първия съдийски сигнал. Техните любимци се хвърлиха мощно напред и центрирана топка без малко не доведе до грешка на Работов, от която да се възползва младата звезда на "зелените" Виктор Василев. След това "канарите" преживяха и опасно пласирана топка към близката греда от корнер.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

8. Станислав Петков 30. Иван Василев

Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) играят тази вечер от 21:00 часа в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора се намират в подем от началото на първенството.

Врачани през миналия сезон се бореха със зъби и нокти за оцеляването си в елита, а сега изглеждат преобразени и са в челото на таблицата. Започнаха сезона с нулево реми срещу Арда, но след това успяха да спечелят сблъсъците си срещу Левски (2:0) и Царско село (2:1). В клуба се надяват това да не е било само временно избухване, а играчите да продължат със силните си игри и да запишат нов успех на сметката си днес.

Чакането свърши: Неделев се завръща като титуляр за Ботев

Халфът не е започвал за "жълто-черните" от първата минута вече 253 дни

Ботев (Пловдив) също започва кампанията доста по-добре от начина, по който завърши миналата. "Канарчетата" вече имат две победи на сметката си срещу Пирин (2:1) и Славия (1:0), но допуснаха и едно поражение с 0:2 от Черно море. Вижда се обаче, че отборът има потенциал и всички се надяват той да се развие в хода на сезона.

Интересното е, че балансът между тези отбори в исторически план е доста изравнен. Пловдивчани имат леко предимство от 26 победи, 13 равенства и 22 загуби. Врачани обаче са доста категорични на свой терен с 20 успеха, 4 ремита и едва 6 поражения.

Треньорът на домакините Даниел Моралес се очаква да пусне на терена Костов на вратата и Николов, Ничев, Миланов и Хростов в защита. Бауренски и Георгиев ще са дефанзивните полузащитници, а Василев и Маринов ще оперират по двете крила. Атаката ще води Бабунски, а зад гърба му ще го подкрепя Тодоров.

Край на търсенето: Ботев (Враца) подписа с креативен халф от Бразилия