Ботев (Враца) победи Берое с 2:0 у дома и зае 11-то място във временното класиране в efbet Лига, изпреварвайки именно старозагорския тим.

Попаденията за домакините паднаха през втората част и станаха дело на Мирослав Маринов(59') и Даниел Генов(62'). С победата врачани са почти сигурни за оставането си в елита.

Ботев (Враца) - Берое 2:0, Даниел Генов удвои преднината на домакините

Могат да се считат за сигурни за оставането си в елита

Футболистите на Ботев Враца организираха първата по-опасна атака в шестата минута на двубоя. Мирослав Маринов бе изведен в добра позиция, но не затрудни вратаря на Берое Иван Караджов при изстрела си. Клери Сербер пропусна нова възможност за врачани в 14-ата минута, стреляйки с глава встрани от вратата на гостите.

В средата на първото полувреме Тонислав Йорданов засече центриране на Васил Василев за старозагорци, но не успя да отправи добър удар, а малко по-късно Симеон Мечев стреля от дистанция, но стражът на Ботев Красимир Костов се справи. Йорданов завърши обещаваща атака на Берое в 39-ата минута, отново без да затрудни Костов.

Снимка 619328

Източник: startphoto.bg

Домакините поведоха в 59-ата минута на мача. Вратарят Красимир Костов изпрати топката с дълго подаване в предни позиции, Мирослав Маринов овладя, напредна и реализира за 1:0 в полза на Ботев. Само три минути по-късно врачани нанесоха втори удар срещу Берое. Чавдар Ивайло изведе Даниел Генов срещу Караджов, а Генов се разписа за 2:0 в полза на домакините.

Влезлият като резерва в състава на Берое Серкан Юсеин опита удар към вратата на Ботев Враца в 67-ата минута, но Костов внимаваше и изби в корнер. Старозагорци опитаха да намалят изоставането си в оставащите минути до края на срещата, но безуспешно. В 85-ата минута гостите бяха близо до попадение, но Мартин Кавдански изчисти от голлинията и резултатът остана 2:0 в полза на домакините.