Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители: 755
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Враца) - Берое 2:0 в мач от efbet Лига

Ботев (Враца) се разправи с Берое за едно полувреме пред строгия поглед на Виктор Кашай

Врачани лесно сломиха безидейния си в атака опонент

90+2′

ЗАСАДА! В самия край футболистите на Ботев (Враца) вече ликуваха с класическото трето попадение. Домакините разиграха бърза атака, при която резервите Гаврилов и Сербер, спомогнаха за това топката пак да посети мрежата на Караджов. Головата радост на Сербер обаче бързо бе потушена заради вдигнатия флаг за засада.

Снимка 593190

Източник: startphoto.bg

90′

Чавдар Ивайлов напуска терена, за да бъде заменен от Стефан Гаврилов.

82′

Поредицата от смени в Ботев (Вр) продължава. Да Силва заменя Мирослав Маринов.

80′

Клери Сербер заменя голмайстора Венци Христов.

Снимка 593188

77′

Рука бива заменен от Николай Николаев.

76′

Поредна смяна Стилиян Николов заменя Томас Фонтен.

75′

В 76-ата минута Иван Караджов демонстрира опит, след като технично излезе, за да пресече извеждащ пас към нападател на Ботев (Враца). Освен това вратарят даде началото и на атака за своя тим, която обаче не бе оползотворена.

70′

АНИСЕ СЕ КОНТУЗИ! Неприятна новина сполетя щаба на старозагорци, след като в 70-ата минута опитният Анисе получи контузия и принудително беше заменен от Димитър Стоянов.

Снимка 593173

67′

Звездата на Ботев (Враца) - Браян Переа бива заменен от Сантяго Монтоя.

61′

Капитанът на Берое - Симеон Мечев получава официално предпупреждение.

60′

Макар и с направените смени, Берое продължи да бъде безкрайно апатичен в атака. От своя страна Ботев (Враца) продължи да пробва късмета си, а в 60-ата минута пробив на Дани Генов завърши с добро центриране, но Караджов пресече в решителния миг.

Снимка 593174

57′

Традиционен жълт картон за Чавдар Ивайлов.

47′
Снимка 593170

46′

На полувремето ядосаният Николай Киров предприе две смени. Митко Митков замени Божидар Пенчев.

46′

Стив Траоре пък бива заменен от Лукас Мартинс.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! ВЕНЦИ ХРИСТОВ! 2:0! Ботев (Враца) нанесе сериозен удар по амбициите на своя съперник с втори гол 120 секунди преди паузата. Попадението на врачани имаше и историческа стойност, тъй като бе дело на Венци Христов. Нападателят получи дълга топка от Мирослав Маринов, а грешни действия на Томас Фонтен позволиха на опитния стрелец да се откъсне сам срещу Караджов. Останалото просто беше статистика и заключение - някогашният национал отбеляза за осми различен тим в елита, превръщайки се в едва третия такъв "специален случай". Христов демонстрира и симпатии към беройската публика, след като отказа да празнува головия си изстрел.

39′

Бранителят Мартин Кавдански можеше да добави нов гол към сериозния му актив с такива през неговата кариера. Централният защитник на Ботев (Враца) се оказа най-съобразителен при центриране в 39-ата минута, ала запрати своя изстрел право в ръцете на Иван Караджов.

Снимка 593171

38′

Божидар Пенчев от Берое получава официално предупреждение.

35′

Даниел Генов си изкара жълт картон по доста наивен начин. Дани Моралес едва ли ще бъде доволен.

27′

Тома Фонтен от Берое получава жълт картон заради нарушение срещу Маринов.

26′

Гостите имаха претенции за дузпа в 26-ата минута. Тогава Стив Траоре демонстрира своите отлични дрибльорски умения и навлезе опасно в наказателното поле на Ботев. В крайна сметка крилото изгуби топката, но на секундата се размаха към главния съдия, че тя е ударила ръката на вражески футболист. Ивайло Стоянов не му обърна внимание и даде знак играта да продължи.

Снимка 593172

17′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! 1:0!! ИВАЙЛОВ! С едва втория си точен удар в мача, Ботев (Враца) се добра и до откриващото попадение. Опорният халф Чавдар Ивайлов напредна със самочувствие през центъра, след което отправи много качествен шут по земя, оставил без адекватна реакция Иван Караджов за 1:0.

5′

Още в началото си пролича, че Берое ще изпитва трудности в атака. Заралии не можеха да използват голямата си звезда Абубакар Тунгара, а и статистиката, че са съставът, бележещ най-малко извън дома, определено не ги караше да се чувстват най-уверени в своите качества.

3′

KAШАЙ Е НА СТАДИОНА! Голямото събитие във Враца определено беше присъствието на Виктор Кашай! Шефът на Съдийската комисия реши да слезе сред "простолюдието" и най-сетне да се "наслади" с очите си на реферското представяне по българските футболни терени.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

10 Сантиаго Монтоя 44 Николай Николаев

Ботев (Враца) и Берое закриват 16-ия кръг на efbet лига. Сблъсъкът на стадион "Христо Ботев" започва в 17:30 ч. и ще бъде ръководен от Ивайло Стоянов. Домакините са на 13-то място с 11 точки, докато Берое е на 12-то с две повече.

Двата отбора определено са в незавидно положение и в днешния мач ще търсят подобрение в представянето си. Домакините допуснаха 3 загуби в последните си четири срещи, като в тях реализираха само едно попадение. Последната победа на отбора датира от средата на септември, когато надделя над Хебър с 2:0.

Заралии продължават да нямат успех успех под ръководството на Николай Киров. Берое е в серия от 3 поражения и 2 равенства в шампионата. В първия кръг тимът от Стара Загора срази този опонент с 2:1.

Врачани днес ще бъдат без Меси Биатумусока, който получи жълт картон за пети път до момента през сезона в мача с ЦСКА. Всички други футболисти са на налични за двубоя.

За гостите срещата ще пропусне Абубакар Тунгара, който е наказан заради натрупани жълти картони. По-рано през седмицата старозагорци привлякоха нападателя Вини Трибуле, но няма информация дали той ще вземе участие тази вечер.