Илиев е безкрайно недоволен край страничната линия.

45′

Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме започна с масиран натиск на гостите. Съставът на Черно море натика опонентите си в собствената им половина от терена и акциите за "зелено-белите" се редуваха една след друга.

В един от случаите Гомеш бе изведен по чудесен начин диагонално срещу вратаря и стреля, но топката премина на сантиметри от целта.

Именно бързоногият състезател на варненци бе и най-сериозната опасност за врачани, като на пръв поглед за бранителите на домакините беше изключително трудно да опазят играча на "моряците".

Родриго също получи възможност да изостри атаките на гостите, но не успя да се възползва.

Андраде можеше да се разпише, останал срещу вратаря на Ботев, но пропиля отличен момент за Черно море.

До почивката домакините имаха само един повод за радост в атака, като Златински опита да стреля от движение, от границата на наказателното поле, но кълбото премина над целта.

Натискът на варненци не спря, като единствено късметът попречи на тима да излезе напред в резултата.

45′

Почивка.

43′

Продължителни разигравания.

Без нови атаки към една от двете врати.

Двата тима изглеждат очакват сигнала за край на полувремето.

40′

Удар от доста далечна дистанция на Попов.

Вратарят хваща топката в ръцете си.

35′

Принудителна смяна.

Домовчийски е заменен от Ненов.

29′

Родриго преминава през двама защитници на съперника.

Центрира!

Неточно отиграване на Андраде.

Пропиляна възможност за гостуващия състав.

27′

Акция на домакините.

Центриране на Зехиров с външен фалц.

Топката е избита в корнер.

21′

Отново размяна на ролите.

Натиск на гостите.

Продължително се задържат в полето на съперника.

Домакините обаче наситиха зоната пред наказателното си поле и е трудно да се организират директни атаки.

18′

Домакините се опитват да вземат инициативата.

Черно море изчаква шанса си на контраатака.

14′

Жълт картон за Н'Диай.

12′

Първо положение и за домакините.

Златински стреля от границата на наказателното поле!

Над вратата.

10′

Извеждащо подаване към Гомеш!

Достига до възможност за отправяне на удар.

Шутира!

Не успява да порази целта.

Определено защитниците на врачани изпитват затруднения с опазването на бързоногия състезател на гостите.

7′

Нищо интересно след изпълнението на корнера.

Топката обаче остава в притежание на Черно море.

6′

Самостоятелен пробив на Гомеш.

Стреля!

Нов ъглов удар за варненци.

5′

Разбъркване в полето на Ботев (Враца)!

Вратарят излиза извън пределите на полето си.

Удар към вратата!

Топката е избита от бранител.

Малшанс за гостите.

3′

Засада на Андраде.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

28 Самир Аясс 8 Емил Янчев

Отборите на Ботев (Вр) и Черно море дават старт на последния кръг от редовния сезон на efbet Лига.

Двата тима се нуждаят изключително много от победата, за да постигнат своите цели преди началото на плейофната фаза.

Домакините се нуждаят от задължителна победа, за да запазят шансове да се измъкнат от плейофа за изпадане. Гостите обаче също идват за трите точки, които са им необходими, ако искат да се доберат до място в Топ 6.

Откриха мемориална плоча в чест на създателите на Ботев (Враца)

Днес клубът става на 100 години

Само победата устройва врачани, за да запазят шансове да се доберат до заветното 10-о място, което да им гарантира, че няма как да изпаднат. Те първо трябва да спечелят днес, а след това да се надяват Ботев (Пловдив) да загуби от Лудогорец.

Ако тези две условия бъдат изпълнени, възпитаниците на Веселин Великов ще си гарантират на 100% спасението.

Ботев (Враца) на 100 години!

Честит юбилей!

Черно море обаче също се нуждае от победа. Успехът днес е задължителен за варненци, за да имат надежда да се доберат до шампионския плейоф.

Ако вземат трите точки, те ще изпреварят ФК ЦСКА 1948 и Берое и ще се надяват някой от тях да направи грешна стъпка в последния си мач, за да го изместят от първата шестица в крайното класиране.

Домакините нямат много кадрови проблеми преди мача, като единствено Гаджев е контузен и не влиза в сметките на Веселин Великов.