Отборът на Ботев постигна драматичен успех с 1:0 над Славия в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Успехът дойде след късен гол на а Браян Переа в 90-а минута.

Мачът ще се запомни и с трите червени картона, като играта преждевременно напуснаха  Мартин Кавдански и Момчил Цветанов от домакините, докато за гостите червен картон получи Велко Йеленкович.

Като цяло столичани стояха по-добре на терена, създадоха редица положения за гол и определено не заслужаваха да загубят, но във футбола думата справедливост не означава много.

Двубоят започна с много жива игра от страна и на двата тима. В деветата минута шут от дистанция на Браян Переа беше уловен от Светослав Вуцов.

В последния четвърт час от първото полувреме столичани пропуснаха да вземат аванс в резултата. В 30-ата минута Тони Тасев би от фаул, вратарят Красимир Костов първоначално изпусна топката, но секунди след това я хвана точно пред голлинията, след като нямаше футболист на Славия в близост, който да открие резултата.

Три минути след това Тасев проби самостоятелно и шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна страничната греда на вратата на домакините, а ударът при добавката на Галин Иванов беше отбит в корнер.

Две минути преди края на първата част Ерол Дост се възползва от груба грешка в защитата на врачани, напредна в наказателното поле, но шутът му беше спасен от Красимир Костов.

След почивката чистите голови положения пред двете врати бяха голяма рядкост.

В 76-ата минута Велко Йеленкович задържа Браян Переа и получи втори жълт и съответно червен картон.

Десет минути след това домакините също останаха в намален състав след изгонването на Мартин Кавдански, който фаулира Ахмед Ахмедов пред наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар последва шут в стената на Галин Иванов.

В 90-ата минута Мирослав Маринов получи подаване отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което намери Браян Переа и той отблизо осигури успеха в полза на домакините.

В петата минута на допълнителното време Момчил Цветанов също получи червен картон, след като извърши грубо нарушение в центъра срещу Кристиан Добрев.

Останалият с девет футболисти отбор на Ботев Враца задържа преднината си и се изкачи на 12-то място в класирането.

Славия остана на шестата позиция след третото си последователно поражение в шампионата.

Ботев (Враца) - Славия 1:0, развоят на мача минута по минути