Пловдивският Ботев постигна 36-ата си победа в предпоследния кръг на шампионата на Югоизточна "В" група. "Канарчетата" се наложиха с 3:0 над Розова долина на стадиона в Сопот, а двубоят от трибуните изгледа бъдещият наставник на тима Петър Хубчев.

Бронзовият ни медалист от Мондиал`94 едва ли придоби реална престава за "жълто-черните", тъй като противникът от Казанлък не оказа никаква съпротива.

Почти целият мач се игра пред вратата на символичните домакини, като пловдивчани се скъсаха да пропускат многобройните положения за гол.

Резултатът в Сопот откри Тодор Тимонов в 17-ата минута с шут от дъгата пред наказателното поле. След още толкова минути Светослав Асенов пък нацели страничния стълб.

Атанас Курдов коригира мерника си след много пропуски за 2:0 в 60-ата, отбелязвайки с глава. Класиката оформи, също с глава, бранителят Емил Аргиров, който оползотвори пас на младия Христо Парунев.

С победата си Ботев поведе на Югоизток със 109 точки. Втори е Нефтохимик със 80 т., след успех днес над Ботев (Гълъбово) с 2:0.