Ботев постигна първа победа в първенството, след като надви като домакин Дунав (Русе). Канарчетата спечелиха с 3:1 след хеттрик на Тодор Неделев.

Ботев (Пловдив) - Дунав 3:1, хеттрик на Тодор Неделев

Двата тима са пределно амбицирани да запишат първа победа през новия сезон

Мачът започна с натиск на Ботев. В 10-ата минута Тошко Неделев центрира, а Пиргов отправи мощен щут, но той беше блокиран от бранител на Дунав. Две минути по-късно Еберт Кардосо получи пас в наказателното поле от капитана Лъчо Балтанов, но ударът му мина покрай вратата на Благой Макенджиев.

В 22-ата минута Георги Динков откри резултата в Коматево. Стефан Христов центрира от корнер, а топката се удари в гърба на Динков и попадна във вратата на Аргилашки след рикошет.

В 35-ата минута Селеменев преодоля Пиргов и Балтанов, центрира в наказателното поле, но пасът му бе доста неточен и не достигна до играч на Дунав.

Минута по-късно Ботев изравни резултата Георги Аргилашки със силен шут изпрати топката към Тейлон, който много добре се ориентира и подаде към Тодор Неделев. Звездата на "канарчетата" не сбърка и матира Благой Макенджиев.

В 42-ата минута Лъчезар Балтанов се опита да изненада Макенджиев с удар от дистанция, но стражът на русенци показа рефлекс и изби топката.

В 55-ата минута Тейлон опита да вкара на Макенджиев със задна ножица, но преди това съдията беше свирил нарушение в атака срещу Георги Динков.

В 62-ата минута Тодор Неделев изведе Ботев напред в резултата. Тейлон напредна отляво, пасът му бе пресечен от Стефан Христов, но бразилецът успя да си върне притежанието на топката и подаде към Неделев. Халфът не сгреши от близка дистанция и вкара своя гол номер 53 с екипа на "канарчетата".

През второто полувреме футболистите на Ботев бяха по-активният отбор на терена.

В 69-ата минута Тейлон свали с глава топката към Неделев, но той стреля със слабия си десен крак и Макенджиев нямаше проблем с улавянето ѝ.

Четири минути преди края на редовното време Тодор Неделев оформи крайния резултат. Защитниците на Дунав оставиха Неделев да мине покрай тях като на разходка. Звездата на Ботев вкара третия си гол от границата на наказателното поле.