Ботев (Пловдив) отстъпи при домакинството си на Славия в първия съботен двубой от програмата на efbet Лига.

Столичани спечелиха с минималното 1:0. Автор на единствения гол в битката стана Ивайло Димитров, разписал се през първото полувреме.

Историческото съперничество противопостави два отбора в долната половина на таблицата, борещи се да не бъдат замесени в спора за спасение.

Снимка 527511

Източник: Ботев (Пловдив)

През седмицата се стигна и до треньорска рокада при "белите", като вместо Александър Тарханов, за овладяване на ситуацията се заложи на Златомир Загорчич.

Победата бе задължителна и за "белите", ако искат да запазят поне някаква надежда да завършат извън опасната зона. С успеха си днес, софиянци се доближават на 2 точки от 10-ата позиция.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Славия 0:1, гол на Димитров, куп пропуски на "белите"

Кой ще изпълни целта си на Коматево?

Първото полувреме премина при доминацията на гостуващия отбор от столицата.

Славия организира повече атаки, създаваше положения пред вратата на съперника и дори можеше да води с по-сериозна преднина преди почивката.

Резултатът бе открит в 14-ата минута, от Ивайло Димитров. Той се разписа с ефектен плонж, след точно центриране в наказателното поле.

Минута по-рано първо Виячки, а след него и Кръстев пропиляха добри възможности за "белите".

Отново Кръстев можеше да се разпише с глава, но ударът му не намери очертанията на целта.

Антовски пък разтресе напречната греда на Ботев (Пловдив) в мощен изстрел от далечна дистанция. На първо време софиянци имаха претенции, че топката е преминала голлинията след отклоняването си, но повторенията доказаха, че това не се е случило.

Снимка 527513

Още веднъж Димитров, а след него и Кръстев можеха да удвоят преднината на столичани преди паузата, но нямаха късмет да го сторят.

В края на полувремето и Макрилос получи добро подаване на границата на пеналта, но стреля неточно.

Второто полувреме бе не по-малко динамично. И двата тима получиха отлични шансове да се разпишат.

Питър Макрилос пропиля една от най-добрите възможности за "белите", като получи пас на скорост, но от близка дистанция стреля неточно по диагонала.

Малко след това дойде и най-добрата ситуация за домакините. Илиев стреля с глава, но кълбото "кацна" върху напречната греда.

Бяха извършени и редица промени в двата отбора, но промяна в резултата не последва.