Ботев (Пловдив) победи Етър с 2:1 в контролна среща, играна на базата на Коматево. Двубоят бе изгледан от руския бизнесмен Антон Зингаревич, който е новият силен човек в клуба.

В герой за "канарчетата" се превърна Славчо Шоколаров, който вкара и двата гола за успеха на своя отбор. За "болярите" точен бе Даниел Младенов.

Домакините поведоха още в 6-ата минута. Шоколаров отне топка в половината на гостите, напредна, финтира защитник и с хубав удар вкара за 1:0.

Етър изравни в 13-ата минута. Алдаир центрира в наказателното поле, последва неразбирателство и Младенов с глава вкара за 1:1.

До края на полувремето Ботев имаше две добри възможности за гол, но Василев и Бонев пропуснаха.

В 53-ата минута удар на Атанас Илиев бе избит от голлинията. В 70-ата минута Шоколаров отново изведе Ботев напред. Халфът се разписа след страхотен удар от пряк свободен удар.

Минута преди края Шоколаров можеше да се разпише за трети път, но пропусна от добра позиция.

Стартови състави:

Ботев (Пд): 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипове, 4. Виткро Генев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 18. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 27. Иван Василев, 88. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 9. Атанас Илиев

Етър: 1. Христо Иванов, 72. Марк Едур, 26. Мариян Иванов, 81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20. Яни Пехливанов, 11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров