90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители: 2866
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) победи ЦСКА с 2:0 в мач от efbet Лига

ЦСКА разочарова за пореден път, не дадоха чиста дузпа за "армейците"

Ботев (Пд) надигра селекцията на Стойчо Младенов с 2:0

90+2′
Снимка 567505

90+1′

Официално предупреждение за Реда Рабей.

90′

Емануел Току бива заменен от Джак Лейн.

86′

Иван Турицов приключва участието си в този двубой. Заменен е от Асен Дончев.

80′

Последваха нови силни минути за Ботев, през които класиката беше близо до реализирането. Мохамед Брахми на два пъти обаче пропусна срещу Бусато и "червената" отбрана.

76′
Снимка 567501

75′

Мохамед Брахими ще поведе атаката на Ботев вместо Антоан Бароан.

74′

Тодор Неделев свърши своята работа и сега ще бъде заменен от Димитър Тонев.

71′

ШАНС ЗА БОТЕВ! Християн Петров и Брадли Мазику бяха на крачка от това да създадат нови главоболия за ЦСКА. Огледално тяхно неразбирателство като при гола на Неделев, в 71-ата минута откри страхотен голов хоризонт за Бароан. Таранът се забави, но все пак комбинира с Конате. Африканецът реши да му върне с жеста чрез центриране, но нападателят така и не намери "армейската" мрежа.

70′
Снимка 567504

68′

Брадли Мазику изпусна нервите си и получава картон.

67′

Азрудин Валентич замени опитния си бранител Виктор Генев, който отстъпи своето място на Станислав Работов.

65′

Още с появата си в игра "колумбийският Роналдиньо" можеше да остави своя отпечатък върху мача. Морено се позиционира отлично след корнер, но ударът му с глава беше отразен от Аргилашки.

62′
Снимка 567498

61′

Браян Морено с официален дебют за ЦСКА. Ще замени Маурисио Гарсес.

61′

Жеферсон също напуска терена, за да видим в действие Бисмарк Чарлс.

60′

Ядосаният Стойчо Младенов прави тройна смяна. Първият потърпевш е Жорди Кайседо, който бива заменен от Калоян Кръстев.

56′

ГАРСЕС! ЦСКА продължаваше да пропилява изгодни положения с лека ръка. В 56-ата Гарсес остана непокрит при изпълнението на корнер, но добрият му удар мина малко над горната греда на безпомощния в този момент Аргилашки.

55′

Па Конате получава жълт картон.

54′
Снимка 567496

Източник: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

52′

КАЙСЕДО! От другата страна на терена също беше интересно. Жорди Кайседо си изработи повече от добро положение в 52-ата минута. Еквадорецът обаче сгреши, залагайки на силата в своя удар. Кълбото излезе в аут, а звездата на ЦСКА можеше и да комбинира с непокрития Карло Мухар.

50′

НЕДЕЛЕВ! Втората част започна с нови проблеми за ЦСКА. Жеферсон не прецени остро центрирана топка и само малкият ъгъл, и добрата намеса на Бусато, спряха Тодор Неделев от второ попадение в дербито.

47′
Снимка 567495

46′

Въпреки преднината си от два гола, Ботев беше отборът, направил смяна на почивката. Дилан Мертенс бе заменен от Николай Минков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

В миговете до полувремето, отлично впечатление с играта си направи младият Джеймс Етоо. Африканецът сновеше по целия десен фланг на Ботев (Пд), като на два пъти създаде доста проблеми за мудната "армейска" защита. Две негови центрирания създадоха напрежение пред Бусато, като при второто бразилският страж трябваше да боксира решително.

Снимка 567494

34′

ДУЗПА!? ЦСКА имаше отличната възможност да се върне в дербито с настъпването на 34-ата минута. Вилдсхут беше достатъчно настоятелен, за да принуди Пунчец да сгреши в наказателното си поле. Оттам съприкосновение между Гарсес и Супрайен отклони кълбото за Вилдсхут, който наглед лесно трябваше да насочи към незащитения от Аргилашки ъгъл. И това се сучи, но в последния миг на пътя на топката застана Виктор Генев. На първо четене всичко сочеше към това, че се търси мъдростта на ВАР заради евентуална игра с ръка на бившия футболист на Левски. Оказа се, че дилемата е за това дали Супрайен не нарушава правилата срещу Гарсес. И така изглеждаше, но реферът Георги Давидов взе погрешното решение мачът да продължи единствено с корнер. Това, естествено, не се хареса на беснеещия край тъчлинията Стойчо Младенов.

29′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 2:0! ТОДОР НЕДЕЛЕВ! На домакините им трябваха още шест минути, за да удвоят своя аванс. Отбраната на ЦСКА сътвори груба грешка в 29-ата минута, когато Мазику и резервата Петров взаимно си попречиха в изчистването на топката. Така двамата "заложиха" кълбото за Тодор Неделев, който без подготовка, от над 20 метра, матира Бусато с премерен изстрел в десния му ъгъл. По този начин плеймейкърът сложи край и на головата си суша, която датираше от 6 ноември, миналата година.

23′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:0! СУПРАЙЕН! Селекцията на Азрудин Валентич "търсеше" гола и заслужено го "намери" в 23-ата минута. Тодор Неделев завъртя перфектно топката от корнер, за да бъде засечена с глава от оставения непокрит Супрайен. Бранителят с огромен стаж във френската Лига 1 не остави шанс на Бусато с изстрел под напречната греда.

20′

КОНАТЕ! Ботев (Пд) отлично използваше фланговете, за да атакува застрашително. В 20-ата Мено Кох остана под топката, а това позволи на Па Конате да развие достатъчно добра скорост. Африканецът мушна кълбото между краката на Турицов и вече подготвяше своя изстрел. В решителния миг обаче Кох поправи грешката си и изчисти в корнер.

18′

Упоритостта на Жорди Кайседо можеше да му донесе успех в 18-ата минута, когато притисна максимално стража на Ботев - Георги Аргилашки. Пловдивският вратар беше на секунди от това да сбърка, но все пак всичко се размина без фатални последици за "канарите".

16′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Няколко минути, след като бе оставен край тъчлинията, състоянието на Матей не се подобри и така се наложи неговата принудителна смяна. На мястото му се появи младият Християн Петров.

13′

Роберто Пунчец направи тактическо нарушение, заради което получава жълт картон.

12′

Ботев притесни по-сериозно защитата на ЦСКА в 12-ата минута, когато Джеймс Етоо отправи дълга топка за Антоан Бароан. Френският нападател се измъкна от Матей, но след това отправи доста слаб удар по земя. Големият проблем за "армейците" обаче беше това, че капитанът им Юрген Матей получи схващане и трябваше да бъде възстановяван от медицинския екип.

Снимка 567493

9′

Домакините се ядосаха на страничния съдия, който обърка ситуация пред вратата на ЦСКА. Брадли Мазику игра последно с топката и тя излезе в корнер. Гореспоменатият арбитър обаче посочи аут.

5′

"Армейците" изпълниха корнер в петата минута, при който Жеферсон намери Матей на близката греда. Нидерландският капитан пробва да продължи технично за свой съотборник, но Супрайен беше на добра позиция и изчисти своевременно.

3′

Интригуващият сблъсък започна с идея по-активна игра от домакините. Селекцията на Азрудин Валентич пробваше да атакува най-вече чрез зоната на Иван Турицов, но отбраната на ЦСКА не допусна ранни опасности пред Бусато.

Снимка 567492

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′