Удар на Иван Йорданов, но вратарят се намеси.

Източник: startphoto.bg

79′

Жълт картон за Евандро.

72′

Пропуските за днешните домакини буквално изобилстват. Антоан Бароан не спира с набезите си и за пореден път преодоля противниковите защитници, след което комбинира с току-що появилият се в игра Мартин Секулич, чийто изстрел бе крайно разочароващ.

71′

Уме Емануел заменя Николай Минков.

71′

Абдулайе Траоре отстъпва мястото си на Мартин Секулич.

66′

ГООЛ ЗА СПАРТАК (ВАРНА)! Импулсът в играта на варненци определено си пролича. Този път Денис Баланюк се реваншира за предходната ситуация, като се озова на точната позиция благодарение на рикоширала топка в състезател на Ботев (Пловдив).

64′

Александър Цветков е заменен от Евандро.

64′

Лерой Микелс излиза, за да влезе Ивайло Климентов.

64′

63′

Шанс за гостите! Спартак също не успя да възстанови паритета, въпреки изящното разиграване в редиците на тима. Украинецът Денис Баланюк бе намерен от съотборника си Ивей Ромееш на границата на наказателното поле и пробва неуспешно със шпагат да отбележи.

60′

Ботев (Пловдив) пропусна великолепна възможност да покачи преднината си. Звездата на отбора Антоан Бароан се измъкна от опеката на бранителите на "соколите", излезе очи в очи с Фигуеиредо, французинът обаче разочарова със слабия си изстрел.

59′

Джеймс Етоо е заменен от Па Конате.

53′

Второто полувреме стартира в привичното темпо. Футболистите на Бруно Балтазар продължават да доминират и организираха добри атаки, които не се увенчаха с успех.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

Джеймс Етоо си изкара жълт картон.

36′

Непосредствено след отбелязаното попадение Абдулай Траоре имаше отличен шанс да удвои аванса на тима от Пловдив. Офанзивният футболист бе изведен на стрелкова позиция, напредна и в решителния момент не се справи, тъй като Фигуеиредо се отличи с качествена намеса.

35′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! "Жълто-черните'' се възползваха по най-добрия начин от груба грешка на вратаря Кристиано Фигуеиредо. Португалецът не се намеси убедително при слаб удар на противников играч и позволи топката да попадне в Антоан Бароан, чийто удар бе избит, ала Николай Минков се оказа на правилната позиция, разписвайки се за 1:0.

30′

Жълт картон за Николай Минков.

24′

Жоао Фернандес е заменен от Денис Баланюк.

20′

Владеене на топката: Ботев (Пловдив): 58%, Спартак (Варна): 42%.

10′

"Соколите" спряха първоначалния устрем на "канарчетата" и осъществиха бърза атака, която можеше да им донесе попадение. Лерой Микелс превзе празното пространство пред себе си, за да отправи изстрел, спасен от Ханкич. При изпълнението на ъгловия удар австриецът отново бе принуден да осуети гол във вратата си.

Снимка 614628

5′

Съставът на Димитър Димитров показа, че няма намерение да стои прибран в своята половина и също имаше възможност да поведе в мача. Българският национал Иван Йорданов нанесе опасен удар, който премина покрай вратата на Хидайет Ханкич.

2′

Домакините още в първите минути притиснаха своя съперник и бяха близо да открият резултата, когато Джеймс Етоо намери Абдулайе Траоре в наказателното поле, но нападателят стреля право в стража на гостите Кристиано Фигуеиредо.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

13. Хидайет Ханкич (в) 31. Кристиано Фигуеиредо (в)
Бруно Балтазар Димитър Димитров
33. Стефан Смъркалев (в) 21. Иван Дичевски (в)
31. Уме Емануел

Ботев (Пловдив) приема Спартак (Варна) в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Срещата на спортната база в "Коматево" започва в 14:45 часа. Двата тима се борят за своето оцеляване и мачът се оказва да бъде доста вълнуващ откъм емоции.

В началото на март "канарчетата" успяха да запишат две много ценни победи, с които да се разграничат от последната шестица в подреждането. В последвалите три срещи обаче "жълто-черните" така и не успяха да спечелят отново. Те загубиха с 1:2 визитите си на Септември (София) и ФК ЦСКА 1948 в София, а между тези две срещи поделиха точките с Локомотив в дербито на Пловдив.

Вратарят на Ботев (Пловдив) даде оценка на сезона

Всеки сезон, в който Ботев не играе финал за Купата или не се намира в топ 4, е неуспешен

Спартак (Варна) пък е в серия от четири поредни загуби. Не може да съдим тима за пораженията от Арда и ЦСКА, като в София варненци се представиха силно, а в Кърджали трябваше да играят с човек по-малко.

Проблемът обаче дойде у дома, когато "Соколите" се нуждаеха от задължителни три точки срещу Локомотив София и Берое. До такива не се стигна и ако срещу "Железничарите" тимът има за какво да съжалява, то срещу "Заралии" изглеждаше трагично и заслужено загуби с 0:4.

Пролетните вируси продължават да създават проблеми на Спартак (Варна)

Разболя се и Родни Антуи

Наставникът на домакините Бруно Балтазар няма да може да разчита на Красиан Колев, който изтърпява наказание. Контузени в състава няма. Херо пък ще бъде без двама от основните си футболисти на Коматево. Аут са Румен Руменов и Родни Антуи.