45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме премина при доминацията на гостуващия отбор от столицата.

Славия организира повече атаки, създаваше положения пред вратата на съперника и дори можеше да води с по-сериозна преднина преди почивката.

Резултатът бе открит в 14-ата минута, от Ивайло Димитров. Той се разписа с ефектен плонж, след точно центриране в наказателното поле.

Минута по-рано първо Виячки, а след него и Кръстев пропиляха добри възможности за "белите".

Отново Кръстев можеше да се разпише с глава, но ударът му не намери очертанията на целта.

Антовски пък разтресе напречната греда на Ботев (Пловдив) в мощен изстрел от далечна дистанция. На първо време софиянци имаха претенции, че топката е преминала голлинията след отклоняването си, но повторенията доказаха, че това не се е случило.

Още веднъж Димитров, а след него и Кръстев можеха да удвоят преднината на столичани преди паузата, но нямаха късмет да го сторят.

В края на полувремето и Макрилос получи добро подаване на границата на пеналта, но стреля неточно.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Конате.

42′

Мощен удар на Антовски от далечна дистанция!

Топката се отбива в напречната греда на вратата на Ботев (Пловдив)!

Гол няма.

Претенциите на гостите, че кълбото е преминало голлинията, след отклоняването, не са основателни.

37′

Шут на Рабей!

Встрани от целта.

Изпълнението му е от доста далечна дистанция.

По-скоро без реална опасност за стража на софиянци.

36′

Официално предупреждение за Макрилос.

32′

Жълт картон за Рабей.

31′

Нищо опасно за Аргилашки след изпълнението на ъгловия удар.

Ботев (Пд) обаче губи бързо притежанието на кълбото и Славия получава нова възможност за организиране на атака.

30′

Центриране на Александров!

Кръстев стреля!

Корнер в полза на "белите".

Топката се отби в тялото на Генев.

27′

Засада и на Цикарски.

26′

Засада на Димитров.

23′

Работов чисти топката от голлинията!

Поредно разбъркване в пеналта на пловдивчани, Кръстев върна топката за Макрилос, но изстрелът му е избит в последния възможен момент.

Натискът на Славия продължава.

19′

Подаване към Димитров в наказателното поле!

Засича топката!

Кълбото преминава на сантиметри от целта.

Малшанс за нападателя на "белите".

14′

ГООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Ивайло Димитров!

Разписва се с ефектен плонж, след центриране в пеналта на домакините.

Страхотно изпълнение и предимство за столичани!

13′

Опасност пред вратата на Ботев (Пловдив)!

Изстрел на Виячки!

Спасяване на вратаря.

Добавката на Кръстев не е добра.

Чудесна възможност за гостите да открият резултата.

8′

Опит от страна на домакините да установят териториално надмощие.

Подаванията към Илиев биват пресичани още в самото начало.

Продължават все така старателно да търсят съотборника си с дълги пасове, играчите на Ботев (Пловдив).

3′

Центриране в полето на Ботев (Пд).

Без точен завършващ изстрел се разминава ситуацията.

3′

Първи корнер в мача.

В полза на домакините.

Не се стига до опасност пред вратаря на Славия.

2′

Домакините нямат търпение да проследят как ще премине завръщането в състава на Атанас Илиев.

Нападателят изтърпя наказанието си и отново е в сметките за "канарчетата".

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Минута мълчание в памет на д-р Любен Ангелов, който бе част от щаба на "белите".

24 Кевин Янсон 83 Александър Златков

Отборите на Ботев (Пд) и Славия се изправят един срещу друг в първия съботен двубой от програмата на efbet Лига.

Историческото съперничество противопоставя два отбора в долната половина на таблицата, борещи се да не бъдат замесени в битката за спасение.

Бойна готовност в Славия за битката с Ботев (Пловдив)

Вижте кои са избраниците на специалиста

Към момента тази цел повече се отдава на "канарчетата", които поеха глътка въздух след победата си като гост на Ботев (Враца).

Славия се намира на изключително непривична позиция и реално е застрашен да участва в тежката битка за оцеляване. През седмицата се стигна и до треньорска рокада при "белите", като вместо Александър Тарханов, за овладяване на ситуацията се заложи на Златомир Загорчич.

Домакините могат да направят голяма крачка към спасението си, ако запишат успех днес.

Тогава те ще дръпнат с 6 точки на преследвача си Етър и ще се нуждаят от само 1 точка в оставащите два кръга до края на редовния сезон, за да си гарантират място в Топ 10.

Венци Стефанов: Съсредоточаваме се върху битката за оцеляване

"Пожелавам успешен финал на Арда"

Славия обаче пристига с мисълта да изненада неприятно "канарчетата".

Победата е задължителна и за "белите", ако искат да запазят поне някаква надежда да завършат извън опасната зона. Ако спечелят днес, "белите" ще се доближат само на 2 точки от 10-ата позиция.

Двама футболисти на Ботев (Пловдив) са с COVID-19

Димитър Тонев също пропуска мача със Славия

В състава на домакините обаче имат своите проблеми преди мача. Двама играчи дадоха положителни тестове за коронавирус и отпадат от сметките на Азрудин Валентич. Това са бразилците Маркиньос и Джонатан Перейра. Освен тях, мачът ще пропусне и контузеният Димитър Тонев.

Гостите също имат свои проблеми преди мача. Златомир Загорчич ще се лиши от услугите на Дарко Тасевски и Радослав Кирилов.

Азрудин Валентич се завръща начело на Ботев (Пловдив)

Валентич се завръща начело на Ботев (Пд)