Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 8788
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) - Славия 0:0 в мач от efbet Лига

Прокобата не си тръгва от "Колежа", Ботев остава без победа и отбелязан гол в реновирания си дом

Седмото място вече е под сериозна въпросителна за Славия

90′

Антоан Бароан напуска терена, за да отстъпи място на Самуел Акере.

90′

Велко Йеленкович ще се появи в игра за сметка на Ерол Дост.

87′

РАЙЧЕВ! Славия можеше да измъкне победата в самия край, след като юношата на клуба Роберто Райчев се озова на стрелкова позиция в 87-ата минута. Всичко се развиваше повече от чудесно, но в ключовата развръзка кълбото срещна тялото на Супрайен и излезе в корнер.

86′
Снимка 620150

Източник: startphoto.bg

85′

Чунг Нгуен До влиза в игра за Славия, напуска Соарес.

81′

Роберто Райчев ще замени Ахмед Ахмедов.

74′

Имащият жълт картон Етоо е заменен от Мирослав Георгиев.

74′

Мартин Секулич бива заменен от Траоре след силното си представяне тази вечер.

Снимка 620151

73′

Официално предупреждение за Емил Виячки.

73′

Любимецът на феновете Лъчезар Балтанов получава жълт картон.

72′

ГРЕДА И ЗА БОТЕВ! Екшънът на "Колежа" продължаваше, а в 72-ата минута резултатът при гредите беше изравнен. "Жълто-черните" намериха страничната греда на своя опонент, след като Секулич отново свърши почти цялата работа в офанзивен план. Хърватинът продължи за Бароан, който обаче не успя да намери мрежата, с което да зарадва зажаднелите за гол "бултраси".

65′

Джеймс Етоо получава поредния си картон в българския елитен футбол.

58′

Самуел Супрайен се появява в игра, а замененият е Станислав Работов.

Снимка 620153

58′

Младият Мартин Ситев ще замени Антонио Перера.

56′

Антоан Бароан получава жълт картон.

55′

И ПАК КРЪСТЕВ! Ботев продължаваше да прави всичко по силите си, но гол в полза на пловдивчани така и не падаше. В 55-ата минута Мартин Секулич бе спрян от Венцислав Керчев, топката стигна до Николай Минков, който стреля, но Кръстев отново се намеси решаващо.

Снимка 620149

55′

Натан Гасама получава картон.

48′

Намеса на Георги Аргилашки, който се намеси добре след центриране на Людовик Соарес.

47′

Иван Минчев влиза в игра за Славия, като мястото си отстъпва Христо Попадийн.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 620140

45′

ПОЧИВКА!

40′

СЕКУЛИЧ! Ботев можеше да се прибере с гол преднина малко преди паузата, когато "канарите" пропиляха нова страхотна възможност за гол. Мартин Секулич изскочи зад гърба на "бялата" отбрана, а след това смени рязко посоката и елиминира Емил Виячки. Останал сам срещу Ники Кръстев обаче нападателят не запази присъствие на духа и беше отказан от респектиращата намеса на бившия вратар на Левски.

38′

Красиан Колев от Ботев получава жълт картон.

37′

ПОЧТИ ГОЛ ОТ КОРНЕР! Интересният двубой на "Колежа" предложи още нещо интересно в 37-ата. Тогава Тони Тасев демонстрира нестандартно футболно мислене и реши да шокира Аргилашки с удар директно от корнер. Халфът достатъчно добре завъртя топката и тя без малко не порази горния ляв ъгъл на "канарите".

Снимка 620141

33′

Людовик Соарес получава жълт картон.

33′

Антонио Перера също получава официално предупреждение.

30′

ГРЕДА! Резултатът като по чудо не бе променен след точно половин час на "Колежа". Галин Иванов матира отбраната на Ботев с прецизен пас за включилия се от фланга Ертан Томбак. Бранителят реши да шутира от малък ъгъл, а мощният му изстрел срещна напречната греда на Аргилашки.

26′

ГАЛИН ИВАНОВ! Славия отговори на предизвикателството с отлично разгърната атака в 26-ата минута. Голяма част от нея се разви по десния фланг, където Попадийн центрира към далечната греда за Соарес. №4 "омекоти" паса за Галин Иванов, който от точката на дузпата трябваше да бъде далеч по-акуратен и да намери поне очертанията на вражеската врата.

Снимка 620142

19′

ГЕНЕВ! Домакините имаха чисто голово положение в 19-ата минута. Тогава Красиан Колев центрира от корнер, а Виктор Генев се измъкна от персоналния си пазач и отправи силен удар с глава. На точното място обаче се оказа Ники Кръстев, който отрази благодарение на страхотния си рефлекс.

15′

ПРЕТЕНЦИИ! Футболистите на Ботев (Пд) обградиха съдията Ел Хатиб, който според тях подмина дузпа в тяхна полза. Това се случи с настъпването на 16-ата минута, когато Керчев и Етоо влезнаха в спор за топката в "бялото" наказателно поле. Камерунецът падна на тревата, но сигнал от арбитъра така и не последва.

13′

В 13-ата минута Емил Виячки игра с глава при центриране от фаул, а от голлинията акробатично изчисти Мартин Секулич. Намесата на централния нападател обаче не се официализира, тъй като се оказа, че защитникът на Славия е бил в положение на засада.

Снимка 620145

6′

Славия изобщо не изневеряваше на своя стил и търсеше да нанесе съкрушителния удар чрез контраатака. В началните минути "белите" изпълниха няколко корнера, които обаче не дадоха желания ефект.

3′

Едно от най-старите футболни съперничества у нас започна с приповдигнато настроение сред понамалелите фенове по трибуните на "Колежа". Най-вече заради българската "инвазия" в състава на домакините. Новият наставник Стефан Стоянов беше заложил на "жълто-черни" любимци като Лъчо Балтанов и Виктор Генев, а основната цел за вечерта беше първи гол за Ботев на новия клубен стадион.

1′