Емануел Току излиза, Мартин Секулич влиза на неговото място.

85′

Джаспър Ван Хертъм заменя Реда Рабеѝ.

84′

ГОЛ! Симеон Александров! Футболистът премина през почти целия терен и стигна до наказателното поле, от чиято граница стреля и не остави шансове на Хидайет Ханкич.

76′

ГОЛ! Виктор Генев! Защитникът засече центриране дълбоко в наказателното поле и с глава опъна мрежата на Димитър Шейтанов. Останаха съмнения за засада и съдията Георги Иванов се консултира с ВАР, след което зачете попадението.

73′

ГОЛ! Антоан Бароан! Французинът получи топката от Рой Херман. Таранът преодоля Мартин Стойчев и Асен Георгиев и с удар по земя от десетина метра порази вратата на Септември.

71′

Антоан Бароан се възползва от грешка на Иван Арсов. Футболистът напредна опасно, но си поведе прекалено силно топката и позволи на Асен Георгиев да се намеси и да спаси отбора си.

63′

Красиан Колев излиза, Атанас Кабов влиза на негово място.

Снимка 585449

Източник: startphoto.bg

63′

Реди Каса заменя Мартин Стоянов.

60′

Опасна контра завърши с подаване към Антоан Бароан. Пасът бе пресечен, но топката стигна до Димитър Тонев, който обаче стреля прекалено неточно.

55′

Николай Минков замения Мохамед Брахими, който получи контузия.

53′

Иван Арсов получава жълт картон.

Снимка 585448

52′

Асен Чандъров отправи много хубав изстрел от границата на наказателното поле. Хидайет Ханкич обаче реагира блестящо и спаси.

47′

Асен Чандъров заменя Александър Тодоров.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

40′

Мохамед Брахими пробва изстрел от далечно разстояние. Топката не намира рамките на вратата.

Снимка 585445

37′

Шут на Димитър Тонев от пряк свободен удар. Топката профучава покрай вратата.

32′

Димитър Тонев влиза на мястото на Дилан Мертенс.

26′

ГОЛ! Елвис Ману! Футболистът преодоля трима защитници на Септември и с удар в долния десен ъгъл на вратата на Шейтанов даде аванс на "канарчетата".

21′

Подаване на Емануел Току бе пресечено. Топката обаче се върна в играча на пловдивчани, но ударът му бе неточен.

15′

Силни минути за домакините, които обаче все още не успяват да разпечатат вратата на столичани.

Снимка 585446

7′

Елвис Ману напредна отдясно и пусна остро подаване към далечна греда. Там влизащият на скорост Брахими засече паса, насочвайки неспасяемо топката във вратата на гостите. Съдията Георги Иванов обаче се консултира с ВАР и отмени попадението заради засада.

3′

Емануел Току изведе добре Самюел Супрайен на голова позиция. Футболистът обаче отправи прекалено слаб изстрел, който бе лесна плячка за Димитър Шейтанов.

1′

24. Джаспър Ван Хертъм 19. Реди Каса

Ботев (Пловдив) посреща Септември в първи мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Срещата е днес от 18:30 часа в Коматево.

"Канарчетата" все още търсят първата си победа от началото на сезона. Пловдивчани имат едва една точка в актива си и заемат предпоследното място в класирането.

Септември пък има 7 точки от началото на кампанията.

Ботев (Пловдив) отваря футболно училище за деца

То ще отвори врати на 19 септември

В последния кръг столичани сразиха Берое с 3:1 на националния стадион "Васил Левски", докато Ботев загуби от Черно море в мача на сезона до този момент - 3:4.

Ботев допусна три загуби в трите си домакински срещи до този момент. Срещу Септември в Пловдив обаче, "канарчетата" са безкомпромисни - четири поредни успеха в последните четири мача.