Ботев (Пловдив) победи с 1:0 Славия на Коматево. Срещата бе от 3-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача вкара Емануел Току в 64-ата минута. Двубоят ще се запомни със завръщането в игра на Тодор Неделев след дълго лечение на контузия.

Така "каначертата" вече имат шест точки в актива си и излязоха на 4-о място във временното класиране. Столичани са седми с 4 точки.

Ботев (Пловдив) - Славия 1:0, Неделев се завърна в игра

Мачът ще се играе днес от 18:45 часа в Коматево

Двата отбора изиграха интересен мач, в който и на двата отбора им беше трудно да уцелят очертанията на вратата. "Белите" имаха няколко изгодни положения, които обаче пропуснаха.

Двубоят започна с по-активни действия на гостите. Все пак първият удар към една от двете врати бе в актива на "канарчетата". В 4-ата минута Атанас Илиев стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Реда Рабей, но неточно.

Снимка 542290

Минута по-късно "белите" разгърнаха добра атака отдясно. Топката попадна в Мартин Сораков, който намери Питър Макрилос на дузпата. Австралиецът отправи удар, който бе блокиран от Виктор Генев. В 6-ата минута центриране на Емил Стоев отдясно стигна до Людовик Соарес. Крайният защитник отправи удар от движение, който мина покрай вратата.

Славия продължи да бъде по-добрият отбор на терена. В 10-ата минута Емил Виячки засече с глава центриране от корнер на Стоев, но прати топката в аут. Четири минути след това Макрилос получи хубав извеждащ пас отдясно в наказателното поле. Австралиецът отправи диагонален удар, който мина покрай гредата. Малко след това шут на Мартин Атанасов беше блокиран.

Снимка 542291

В следващите минути не се случи нищо интересно. В края на полувремето Ботев погледна по-смело към вратата на столичани. В 40-ата минута "канарчетата" организираха бърза атака през центъра. Маркиньос намери Антоан Бароан, който опита да го изведе сам срещу Светослав Вуцов. Емил Виячки обаче добре затвори с тяло бразилеца и вратарят улови. Три минути след това Бароан опита удар със задна ножица, който не намери очертанията на вратата.

В 45-ата минута Дилан Мертенс намери Емануел Току отдясно. Ганаецът навлезе навътре и отправи мощен удар, който беше в очертанията на вратата, но Андреа Христов подложи главата си и топката излезе в корнер.

Снимка 542292

Второто полувреме започна с нова добра възможност за Славия. След центриране от корнер Виячки свали с глава топката за Сораков. Младият нападател от няколко метра опита удар с глава, но стреля над вратата. В 52-ата минута Стоев намери Радослав Кирилов на втора греда. Крилото изпревари Току и отправи удар, който мина покрай вратата.

Ботев отговори с удар на Маркиньос от около 9-10 метра, който не намери очертанията на вратата. В 58-ата минута Бароан потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата след многоходова атака на домакините.

Снимка 542297

В 64-ата минута с първия точен удар в срещата пловдивчани поведоха. Ботев организира бърза контраатака. Резервата Кевин Янсон се пребори за една топка и намери Току. Ганаецът пое и вместо да подава реши да стреля от около 25-30 метра. Това изненада Вуцов, който не се намеси добре и кълбото се озова в мрежата му.

Четири минути по-късно Вуцов излезе неразчетено при центриране, но Бароан не успя да се възползва и стреля над вратата. В 76-ата минута в игра след дълго лечение на контузия се завърна Тодор Неделев.

Снимка 542295

В 84-ата минута грешка на Георги Аргилашки можеше да струва скъпо на Ботев. Вратарят улови топката, след като защитник му я върна. Славия получи двоен удар отдясно на вратата. Тони Тасев чукна към Соарес, чийто удар срещна гредата. В 90-ата минута Тасев центрира от корнер, а Калоян Кръстев се извиси над всички, но и той не намери очертанията на вратата с глава.