Ботев (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 3:1 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига, игран на спортната база в Коматево.

Па Конате (20') изведе домакините напред в резултата, а малко след това Елвис Ману (33') удвои. През втората част Емануел Току (63') направи резултата класически, но минути по-късно Андрей Йорданов (70') върна "орлетата" в мача.

Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград): 3:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Ботев (Пловдив) застана на 10-ата позиция в класирането на първенството с актив от 13 точки, с 1 повече от Берое, който в понеделник приема Лудогорец. Пирин пък е на предпоследната 15-а позиция с 8 пункта.

Снимка 591235

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна отлично за домакините, които наложиха играта си и се настаниха трайно в половината на "орлетата". Първата опасност бе в седмата минута, когато Мохамед Брахими подаде отдясно към точката на дузпата, където Елвис Ману успя да шутира. Топката обаче мина покрай лявата греда.

Снимка 591234

В 20-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата, благодарение на Па Конате. Мохамед Брахими проби отдясно и пусна остро подаване по земя в наказателното поле. Там Па Конате насочи топката във вратата на Янко Георгиев.

Снимка 591233

В 28-ата минута Пирин пропусна добра възможност да изравни. Чебраилс Макрецкис отправи прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле. Хидайет Ханкич обаче реагира блестящо и спаси.

В 33-ата минута Елвис Ману направи резултата 2:0. Джеймс Ето'о отне топката в половината на гостите. Той напредна и пусна отличен извеждащ пас към Ману, който се озова очи в очи с Георгиев. Нападателят запази хладнокръвие и прати топката покрай стража на Пирин.

Снимка 591231

В 43-ата минута Поредна отлична атака по фланга завърши с подаване на Емануел Току. Футболистът шутира от малък ъгъл, но топката нацели вратата от външната страна. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Играчи на Ботев (Пловдив) дадоха началото на затревяването на "Колежа"

Тодор Неделев, Виктор Генев, Атанас Чернев и Антоан Бароан дадоха старт на работните дейности

В началото на втората част "канарчетата" отново контролираха случващото се на терена. В 50-ата минута Джаспър Ван Хертъм проби през центъра и шутира от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче мина встрани от вратата.

Снимка 591230

В 63-ата минута резултатът стана класически. Димитър Тонев пресече пас в центъра, пусна към Елвис Ману, а той от своя страна подаде на Емануел Току, който без проблем прати топката в опразнената врата, след като Янко Георгиев бе излязъл напред.

Снимка 591228

В 70-ата минута "орлетата" се върнаха в мача, благодарение на Андрей Йорданов. Той надскочи Ван Хертъм при центриране на Радослав Цонев и с глава прати топката във вратата на домакините.

Попадението на Йорданов даде лек тласък на "орлетата", но отлично подредените футболисти на Желко Копич не позволяват да се стигне до голово положение пред вратата на Хидайет Ханкич.

Снимка 591229

В последните минути на срещата домакините отново поеха контрола на топката и само късметът и добрите изяви на Янко Георгиев не позволиха да се стигне до поредна смяна в резултата.