Ботев (Пловдив) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в мач от 22-рия кръг на efbet Лига! 114-тото пловдивското дерби предложи доста емоции на зрителите, а трите попадения паднаха четвърт час преди края. Капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев пък пропусна дузпа при резултат 0:0 в 58-а минута.

По този начин "канарчетата" взеха предимство в исторически план в дербито и вече имат 41 победи срещу 40 на Локомотив (Пловдив).

Ботев (Пд) - Локомотив (Пд), 2:1 (Развой на срещата по минути)

Балансът между двата тима е доста изравнен в последните години

Първото полувреме не бе особено зрелищно, като ще се запомни най-вече с напрежението по трибуните в 23-та минута.

Все пак първото по-чисто положение бе гостите. В 7-та минута "канарчетата" не успяха да изчистят добре топката от наказателното си поле и тя попадна в Парвиз Умарбаев, който стреля от точката на дузпата, но високо над вратата.

Снимка 565829

Ботев бе отборът, който владееше повече топката и в края на първата част успя да прати топката в мрежата на Локомотив, но страничният съдия правилно вдигна флага за засада и отмени иначе много красивия гол на Антоан Бароан.

Десет минути след подновяването на играта гостите получиха право да изпълнят дузпа. Георги Аргилашки събори Парвиз Умарбаев и Кеорги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев, но изпълнението му бе разочароващо и Аргилашки спаси.

Така се стигна до 76-та минута, когато домакините успяха да открият резултата. Тодор Неделев центрира от корнер, Виктор Генев надигра Мартин Паскалев във въздуха и с глава прониза Лукас Рейдър за 1:0.

Четири минути преди края Ботев нанесе втори удар. Появилият се като резерва и дебютант в състава на домакините Джак Лейн успя да удвои. Той получи страхотен пас от Тодор Неделев, финтира Паскалев в наказателното поле и прокара топката между краката на Лукас Рейдър.

Минутка преди края Димитър Илиев се разписа от пряк свободен удар, но силите на "смърфовете" не стигнаха за нищо повече и Ботев триумфира в дербито на Пловдив!

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 2:1