Ботев (Пловдив) постигна разгромна победа с 6:0 над Ботев (Враца) в двубой от 17-ия кръг на efbet лига. Домакините изиграха впечатляващ мач и първото попадение бе дело на Виктор Генев, който откри резултата в 13-та минута.

Герой за отбора се оказа Елвис Ману, който наниза хеттрик в 18-та, 58 и 67-та минута. В 60-та Луиз Соарес си отбеляза автогол, а Антоан Бароан подпечата успеха на тима (84'). Николай Минков пък от състава на "жълто-черните" получи втори жълт и респективно червен картон в 88-та минута.

"Канарчетата стартираха по-дейно срещата, когато в първите минути Елвис Ману отправи изстрел, който обаче премина покрай вратата. В следващата атака, Aнтоан Бароан овладя топката в наказателното поле, обърна се елегантно и стреля, но не затрудни стража на гостите.

Снимка 593811

Натискът на "жълто-черните" продължи и Мохамед Брахими в 11-та минута засече центриране отдясно, ала не успя да отбележи от непосредствена близост.

Усилията им бяха възнаградени две минути след това. Централният защитник Виктор Генев получи подаване, извиси се над всички и откри резултата в полза на своя отбор. Тимът от Враца опита да навакса пасива си, като организира две опасни атаки, които обаче не бяха оползотворени.

Възпитаниците на Желко Копич не спряха да търсят втори гол и в 18-та минута заслужено се добраха до него, тъй като Елвис Ману пое пас, насочи се към вратата, преодоля бранителите и прецизно удвои аванса на домакините.

Красимир Костов предотврати трети гол в неговата врата. Стражът съумя да парира корав удар на Ману. Отлична реакция от страна на вратаря на Ботев (Пд), след като отрази трудно изпълнение на Браян Пиреа. До края на първата част не се случи нищо по- интересно.

Снимка 593807

Източник: startphoto.bg

Домакините стартираха по-уверено втората част и един от най-активните им играч Елвис Ману се измъкна от опеката на защитниците и излезе на стрелкова позиция, от която не остави шансове на Костов. Голът обаче не бе зачетен заради отсъдена засада.

Още едно попадение беше отменено. Дилан Мертенс реализира, но то не бе признато, тъй като негов съотборник е извършил нарушение.

Брахими остана сам срещу вратаря и отправи мощен изстрел, който беше париран. Мачът бе решен окончателно в 58-та минута от Елвис Ману, вклинявайки се измежду противниците си и прати топката в опразнената врата.

Снимка 593812

Буквално след като съставът от Враца изпълни център, Луиз Соарес си отбеляза автогол, опитвайки да пресече подаване отляво.

Устремът на Елвис Ману продължи! Офанзивният ас на "канарчетата" проби в наказателното поле и направи Красимир Костов безпомощен, оформяйки своя хеттрик.

Последното попадение вкара Антоан Бароан, когато бе намерен от свой съотборник в наказателното поле и от близка дистанция съумя да запише името си сред голмайсторите.

Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 6:0 (Развой по минути)

Двубоят е от 12:45