Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 в драматичен мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Коматево предложи много емоции на зрителите по трибуните и тези пред екраните.

"Канарчетата" изиграха вихрени първи 45 минути и успяха да създадат куп положения пред вратата на своите гости. Още във втората минута Маркиньос прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Десет минути по-късно гостите капитулираха. Тодор Неделев разсече отбраната на гостите с великолепен пас, изведе Маркиньос сам срещу вратаря и той технично го преодоля за 1:0!

До края на полувремето домакините създадоха още една дузина положения, но Красимир Костов за пореден мач демонстрира великолепните си качества и опази мрежата си от второ попадение.

Второто полувреме започна добре за гостите и Дориан Бабунски можеше да изравни в 49-а минута, но изстрелът му срещна гредата. В ответната атака обаче врачани допуснаха втори гол. Емануел Току напредна с топката и с прекрасен удар от границата на наказателното поле остави Костов безпомощен.

"Канарчетата" продължиха аристократично да пропускат положение след положение и бяха наказани в 77-а минута. Валери Христов центрира отдясно, Дориан Бабунски засече от воле и намали изоставането на своите.

Ботев (Пловдив) можеше да изпусне победата в последната минута, когато Бабунски отново прати топката зад Аргилашки, но след преглед на ситуацията със системата ВАР, голът бе отменен заради засада!

ВИЖТЕ ТУК РАЗВОЯ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца), 2:1

Двата отбора откриват 17-ия кръг в efbet Лига

В крайна сметка домакините оцеляха и събраха 29 точки в актива си, колкото има и ЦСКА, но "канарчетата" са с 4 мача повече от "армейците". Врачани пък остават в критичната зона с едва 13 точки в актива си.