Ботев (Пловдив) победи Берое с минималното 1:0 в двубоя от 21-вия кръг на efbet Лига, по-известен като "Битката за Тракия". Срещата бе на футболния комплекс "Ботев 1912" в Коматево.

Единственото попадение в срещата бе дело на Па Конате (30'), който успя да се разпише след половин час игра и донесе ценния успех за "канарчетата". Заралии по-скоро трябва да се чувстват късметлии, че си тръгват от Пловдив със само гол пасив, въпреки че в края на срещата пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до нещо повече в мача.

Ботев (Пловдив) - Берое: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Ботев вече има три точки преднина на 10-ото място пред Берое. "Канарчетата" са с 23 точки, докато заралии остават с 20 на 11-ата позиция.

Двубоят започна добре за домакините, които поеха инициативата веднага след първия съдийски сигнал и търпеливо чакаха грешка в защитата на старозагорци.

В осмата минута Точукву Нади прати извеждащ пас към Уме Емануел, който се опита да прехвърли Иван Караджов. Топката обаче мина встрани от вратата.

Снимка 608162

Източник: startphoto.bg

В 14-ата минута Антоан Бароан бе изведен в наказателното поле и стреля, но Иван Караджов отби топката. Тя обаче отново стигна до нападателя, който и при втория си опит не успя да я прати във вратата.

В 30-ата минута Па Конате даде аванс за домакините. Дилан Мертенс изведе играча дълбоко в пеналтерията. Конате успя да си октрие коридор за изстрел, след като се справи с двама защитника на заралии и прати топката неспасяемо във вратата. Остана съмнение за засада при ключовото подаване на Мертенс, но съдията Ивайло Ненков се консултира с ВАР и в крайна сметка зачете попадението.

Снимка 608163

В края на първото полувреме Антоан Бароан се възползва от грешка на Педро Енрике и отне топката. Той навлезе отляво в наказателното поле, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

"Когато сме единни - няма кой да ни спре! Ай канари"

Часове преди двубоя пловдивчани публикуваха поредно видео

Началото на втората част не бе по-различно от картинката, която наблюдавахме и през първите 45 минути. Пловдивчани стояха по-добре на терена, докато гостите се опитваха да намерят играта си.

Снимка 608164

В 56-ата минута Симеон Мечев опитва късмета си от дистанция, но неговият удар е безпроблемно спасен от Хидайет Ханкич.

В 71-вата минута Емануел Уме прати топката във вратата. Той бе изведен и нанесе шут, който порази целта и опъна мрежата. Веднага се чу съдийски сигнал обаче за засада. Попадението бе отменено.

Снимка 608165

В 83-ата минута Влезлият преди секунди Мартин Секулич нахлу на скорост в пеналтерията и шутира по диагонала. Топката беше много добре насочена към близкия ъгъл на Иван Караджов, но вратарят на заралии показа страхотен рефлекс и изби с крак.

Снимка 608167

В последните минути на срещта заралии вдигнаха темпото и опитаха да стигнат поне до изравнително попадение, но добре подредената защита на домакините не позволи това да се случи.

Ники Киров с шанс да остане в историята на "Битката за Тракия"