Ботев (Пловдив) победи Арда (Кърджали) с 2:1 в мач от понеделнишката програма на efbet Лига.

Тимът на Азрудин Валентич игра около половин час с човек по-малко след червен картон на Реда Рабей (60'), но показа мъжество и триумфира след силно първо полувреме.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Ботев (Пловдив) - Арда, домакините с човек по-малко

Срещата е днес от 20:30 часа

Маркиньос изведе пловдивчани напред още в деветата минута на срещата.

Силният устрем на домакините продължи и след 13 минути игра Бароан вкара много красиво попадение, което обаче беше отменено след намесата на ВАР.

Маркиньос все пак удвои в 36-ата и вдухна увереност на феновете на "Коматево" след асистенция на Неделев. През второто полувреме ситуацията на терена се промени.

Тонислав Йорданов намали изоставането на гостите в 55-ата минута, а пет по-късно Ботев остана с 10 души след директен червен картон на Рабей.

И тази ситуация не бе подмината благодарение на ВАР.

До края обаче повече голове не паднаха, а Крумов напусна след втори жълт картон в 92-ата минута.

Днешният успех изкачи "канарчетата" на втората позиция във временното класиране. Дебют за Арда направи наставникът Георги Чиликов, който едва ли ще помни с добро първия си мач начело на кърджалии.