Ботев (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 3:1

Елвис Ману е заменен от Мартин Секулич.

87′

Емануел Току е заменен от Уме Емануел.

84′

Елвис Ману претендира за нарушение в наказателното поле на гостите, след като бе повален на земята от Александър Дюлгеров. Съдията Димитър Димитров прецени, че нарушение няма.

82′

Мохамед Брахими е заменен от Роеи Херман.

81′

Джеймс Ето‘о е заменен от Точукву Ннади.

80′

Попадението на Йорданов даде лек тласък на "орлетата", но отлично подредените футболисти на Желко Копич не позволяват да се стигне до голово положение пред вратата на Хидайет Ханкич.

71′

Николай Бодуров е заменен от Юлиан Попев.

70′

ГОЛ! Андрей Йорданов! Той надскочи Ван Хертъм при центриране на Радослав Цонев и с глава прати топката във вратата на домакините.

69′

Реда Рабей е заменен от Дилан Мертенс.

65′

Преслав Йорданов е заменен от Станислав Костов.

63′

ГОЛ! Емануел Току! Димитър Тонев пусна към Елвис Ману, а той от своя страна подаде на Емануел Току, който безпроблемно прати топката в опразнената врата, след като Янко Георгиев бе излязъл напред.

53′

Ману! Футболистът се озова очи в очи с Янко Георгиев. Вратарят на гостите обаче показа завидно хладнокръвие и успя е една ръка да избие удара на Ману.

51′

Току бе изведен зад гърба на защитата на гостите. Той реши да стреля, вместо да подаде на свободния встрани Ману. Ударът на Току не намери рамките на вратата.

Снимка 591229

Източник: startphoto.bg

50′

Джаспър Ван Хертъм проби през центъра и шутира от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче мина встрани от вратата.

47′

Славчо Шоколаров е заменен от Венцислав Бенгюзов.

47′

Петър Занев е заменен от Андрей Йорданов.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Димитър Тонев шутира по диагонала. Топката минава високо над напречната греда.

43′

Поредна отлична атака по фланга завърши с подаване на Емануел Току. Футболистът шутира от малък ъгъл, но топката нацели вратата от външната страна.

Снимка 591228

41′

Елвис Ману падна на земята на сантиметри от линията на наказателното поле. Димитър Димитров обаче остава безмълвен.

36′

Самуел Супрайен получава жълт картон.

33′

ГОЛ! Елвис Ману! Джеймс Ето'о отне топката в половината на гостите. Той напредна и пусна отличен извеждащ пас към Ману, който се озова очи в очи с Георгиев. Нападателят запази хладнокръвие и прати топката покрай стража на Пирин.

28′

Чебраилс Макрецкис отправи прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле. Хидайет Ханкич обаче реагира блестящо и спаси.

20′

ГОЛ! Па Конате! Мохамед Брахими проби отдясно и пусна остро подаване по земя в наказателното поле. Там Па Конате насочи топката във вратата на Янко Георгиев.

17′

Принудителна смяна в състава на Пирин. Казуки Такаши е заменен от Иван Тасев.

14′

Ману! Футболистът отново отправи изстрел, след като се пребори за една дълга топка. Мерникът му обаче отново изневери.

Снимка 591231

12′

Силна преса на домакините. Играчите на Пирин биват принуждавани да сгрешат още след 2-3 подавания.

8′

Вячеслав Велев получава жълт картон.

7′

Мохамед Брахими подаде отдясно към точката на дузпата, където Елвис Ману успя да шутира. Топката обаче мина покрай лявата греда.

1′

31. Уме Емануел 6. Юлиян Попев

Ботев (Пловдив) е домакин на Пирин (Благоевград) в интригуващ мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Срещата на футболен комплекс Ботев 1912 в Коматево започва в 17:00ч. и противопоставя два от отборите в дъното на класирането.

Домакините от Ботев заемат 13-а позиция с актив от 10 точки, а Пирин е 15-и с 8 точки. Точно поради тази причина и двата отбора ще преследват трите точки на всяка цена.

Наставникът на "жълто-черните" Желко Копич няма да може да разчита на капитана на отбора Виктор Генев, както и на нападателя в чудесна форма - Антоан Бароан. И двамата пропускат срещата поради натрупани жълти картони.

Ботев (Пловдив): Тодор Неделев участва в част от заниманията на основната група

От клуба внесоха яснота за контузените футболисти

Джеймс Ето"о обаче се завръща и ще бъде на разположение, Бисер Бонев също се включи в тренировъчните занимания с основната група от футболисти, след пропускане на последните срещи на "канарчетата". Тодор Неделев продължава своето възстановяване, въпреки че вече тренира по специална програма.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

В предишния кръг Ботев загуби от Левски с 0:1 на "Герена", като след срещата ръководството на "канарчетата" входира жалба заради съдийството.

От своя страна Пирин пристига в Пловдив след нулево равенство срещу тима на Берое (Стара Загора). Пирин заема 15-то място с 8 точки актив в Първа лига.

В последните 3 мача, "канарчетата" категорично надделяват над състава на Пирин, като записват 3 победи.