Ботев (Пловдив) постигна нова победа в контролите. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над Берое на Коматево. И двата гола за домакините вкара Атанас Илиев (4,41-дузпа), за старозагорци бе точен Ибрахима Конте в 14-ата минута от дузпа.

Още в 4-ата минута Ботев поведе в резултата с гол на нападателя Атанас Илиев. Той бе намерен с дълго подаване от Кевин Янсон. Теди Мезаг се размина с топката и позволи на нападателя да се разпише.

Снимка 516319

Източник: ПФК Берое

В 14-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа. Кевин Янсон фаулира Еривалдо в наказателното поле, а Ибрахима Конте се разписа от наказателния удар за 1:1.

Малко след това Георги Ангелов нацели гредата от пряк свободен удар.

В 41-ата минута и Ботев получи дузпа за игра с ръка на Илиас Хасани в наказателното поле. Атанас Илиев застана зад топката и вкара за 2:1.

Снимка 516318

През второто полувреме Илиев можеше да вкара хеттрик, но пропусна сам срещу Перниш. Малко след това Макоута стреля от пряк свободен удар, но право във вратаря на домакините.

В 78-ата минута Гаюс Макута получи втори жълт и респективно червен картон след грубо нарушение срещу Славчо Шоколаров. Преди това Макута участваше в сериозно спречкване между двата тима при ново нарушение. Мястото му в игра беше заето от Георги Динков. В това време в игра се появи в игра и каращият проби в състава на "канарчетата" Анвар Илиунуси.