Няколко футболисти на тима бяха пратени да загряват.

69′

Шут на Кешеру от свободен удар.

Кайзер го отразява в корнер.

Нищо опасно за стража на Ботев (Пд) след изпълнението и на това статично положение.

63′

Жълт картон за Вутов.

Фаулира грубо Моци.

Не бяха умишлени действията му.

61′

Изстрел на Неделев от статично положение!

Топката преминава над вратата на Лудогорец.

Ботев (Пд) явно започва да се съвзема.

60′

Официално предупреждение и за Горалски.

55′

Засада на Кешеру.

54′

Жълт картон за Манолев.

Избута с ръка Неделев в кабинката на санитарите на стадиона.

Умишлена груба проява на състезателя на разградчани.

48′

Влезлият като резерва Добрев шутира.

Терзиев избива кълбото.

Последва и изстрел на Перейра, който е уловен от Илиев.

Първа намеса на стража на гостите в мача въобще.

47′

Добрев заменя Тонев.

46′

Перейра сменя Апостолов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина по вкуса на гостуващия тим. Домакините изглеждаха обезверени и "безопасни" в атака. Доказателство за това бе фактът, че играчите на състава не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата на съперника си.

Всичко, с което можеше да бъде запомнена първата част за "канарчетата", бяха два далечни изстрела.

Първият бе дело на Тодор Неделев, като той го отправи в самото начало на двубоя, в отговор на непрестанните атаки към вратата на Кайзер.

След това и Антонио Вутов стреля силно, но кълбото премина покрай целта.

За разградчани всичко бе далеч по-добре изглеждащо в предни позиции, като атаките на тима се редуваха една след друга и изглежда бе само въпрос на време да се стигне до откриване на резултата.

В 29-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа за фаул срещу Бакалов в наказателното поле. Зад топката застана Козмин Моци, чийто изстрел обаче бе спасен от Кайзер.

В 35-ата минута обаче милост за домакините нямаше, като Клаудиу Кешеру сложи край на головата си суша и вкара за 0:1.

Минута преди почивката Якуб Шверчок вкара за 2:0 за "орлите", след като прати топката в мрежата, останал непокрит в наказателното поле. Той получи чудесен извеждащ пас от Недялков успоредно на голлинията и безпогрешно удвои преднината на отбора си.

Така преди паузата Лудогорец на теория бе свършил работата си срещу Ботев (Пловдив).

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Шверчок е точен!

Бакалов и Недялков развиха много добре нападението, освободиха пространство за Шверчок, който получи успореден на голлинията пас, след което прати топката в мрежата.

Удвоена преднина за разградчани.

41′

Засада на Тонев.

Коректно решение на съдиите.

40′

Страхотен индивидуален пробив на Вутов и още по-добър завършващ изстрел от негова страна.

Топката преминава покрай вратата на Илиев.

Все още без точен изстрел в очертанията на целта за домакините...

Ботев (Пд) няма с какво да се похвали при домакинствата си на Лудогорец в Първа лига

Антон Карачанаков без гол вече почти две години

35′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Двадесети гол на Клаудиу Кешеру през сезона!

Предимство в резултата за гостите!

Нападателят на шампионите най-после сложи край на негативната си серия.

Лудогорец бележи неизменно в мачовете си срещу Ботев (Пд)

Кешеру може да сложи край на негативната си серия

32′

И Кешеру е официално предупреден.

31′

Жълт картон за Апостолов.

Първи в мача.

29′

ПРОПУСК!!!

0:0!

Козмин Моци пропилява перфектната възможност за тима си от бялата точка!

Кайзер отрази изстрела му, а след това се справи и при добавката.

27′

ДУЗПА!

Бакалов е съборен в наказателното поле!

26′

Нов фаул на Горалски срещу Неделев...

Закачката между тях е очевидна.

Ивайло Стоянов отново предпочита да не предупреждава официално нито един от играчите.

25′

Спречкване между Неделев и Горалски.

Нарушение на състезателя на "орлите".

Двамата размениха няколко нецензурни реплики, но до официални предупреждения не се стигна.

24′

Прострелно центриране на Манолев.

Топката излиза в аут.

Добър беше замисълът на състезателя на гостите, но не толкова коректно неговото изпълнение.

22′

Седми корнер в мача.

Той е и първият в полза на домакините.

Нищо интересно и след изпълнението на това положение.

19′

Неразбирателство в редиците на Ботев (Пловдив) едва не коства попадение във вратата на "канарчетата".

Все пак топката е избита в аут.

13′

Манолев пада в наказателното поле.

Поиска дузпа от Ивайло Стоянов.

Такава не е отсъдена.

9′

Джоди Лукоки загрява.

Дали няма да се стигне до принудителна промяна в редиците на гостите?

8′

Нов фаул срещу Сисиньо.

За пореден път играта е спряна.

На първо време съотборниците на състезателя на Лудогорец не спряха да играят, но реферът Стоянов все пак реши да преустанови акцията им, за да се увери, че състоянието на Сисиньо позволява той да продължи участието си в мача.

4′

Изстрел на Неделев от далечна дистанция!

Топката не попада в очертанията на вратата.

Подразни се лидерът на домакините от това, че отборът му не излиза от собствената си половина от терена.

3′

Натискът на "орлите" продължава.

Нова акция за тима, този път по левия фланг.

Без опасност пред съперниковата врата.

2′

Първа атака за Лудогорец.

Фаул срещу Сисиньо по десния фланг от атаката на разградчани.

Центрирането в полето на Кайзер не води до напрежение за домакините.

Топката излиза в корнер.

1′

66 Еберт Да Силва 96 Серкан Юсеин

Ботев (Пловдив) е домакин на Лудогорец в мач от първата шестица на българския шампионат. Двубоят започва в 18:00 часа и ще се състои на базата в Коматево.

"Жълто-черните" са в серия от четири поредни поражения във всички турнири, а имат само една победа от последните си 11 двубоя. Но и опонентът им не е в особено приповдигнат дух. "Орлите" нямат победа в четири поредни мача.

Снимка 407462

Домакините са в състояние на свободно падане и рядко бележат попадения напоследък. Много трудно наставникът Николай Киров ще успее да изтрие огорчението им от загубения финал за Купата на България.

Феновете на Ботев (Пловдив) изразиха подкрепа към Киров, футболистите и Георги Самуилов

Но и в Лудогорец има куп проблеми. С наказания са Абел Анисе и Драгош Григоре, а контузени са Марселиньо и Вандерсон. Лукас Саша напуска след края на сезона и едва ли ще получи шанс за изява.

Георги Дерменджиев може да се озове в Ботев (Пловдив)

През пролетта на 2008 година той бе помощник-треньор на тима

Определено и двата тима не са в най-доброто си състояние и точно затова битката ще бъде решена от характерите. Въпросът е кой желае по-силно победата и иска да излезе от тежката ситуация, в която се намира сега.

Иначе статистиката сочи предимство на Лудогорец в преките двубои, а от началото на сезона "канарчетата" нямат нито една победа над шампионите. Те могат да се похвалят само с един хикс, при това на "Лудогорец Арена".

Марселиньо: С тъга ви съобщавам, че няма да играя за България