Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители:
90+5′

Край на мача.

Локомотив (София) победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в мач от efbet Лига

Локомотив (София) прегази Ботев (Пловдив), "канарчетата" продължават да нямат победа на "Колежа"

Вижте подробности

90+1′

Карлос Франса е заменен от Християн Чипев.

90′

Божидар Кацаров е заменен от Марио Петков.

90′

Бруно Франко е заменен от Мики Орачев от тактически съображения.

88′

Абдулайе Траоре стреля, но опитът му е твърде неточен, за да уцели вратата.

81′

Антонио Вутов е заменен от Лука Иванов.

77′

Красиан Колев е заменен от Абдулайе Траоре.

74′

ГОЛ! Станислав Костов! Самюел Супрайен не успя да пресече добре подаване в наказателното поле. Нападателят връхлетя върху топката, като шутира, но централният защитник блокира първоначалния опит. При добавката обаче Косто не сбърка - 0:2.

70′

Мартин Секулич отправи силен удар с десния крак, но Бабукара Гайе отново реагира добре и изби.

64′

Греда! Красиан Колев отново изтормози Бабукар Гайе след отлична комбинация с Антоан Бароан. Колев шутира, топката рикошира в играч на "железничарите" и разтресе напречната греда.

63′

Димо Бакалов е заменен от Станислав Костов.

Снимка 618985

Източник: startphoto.bg

61′

Николай Минков е заменен от Роеи Херман от тактически съображения.

60′

Па Конате е заменен от Самюел Акере.

56′

Антоан Бароан стреля в целта, но вратарят спасява.

50′

Владеене на топката - Ботев (Пловдив): 57%, Локомотив (София): 43%.

46′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първото полувреме.

45+1′

Мартин Секулич опитва късмета си от дистанция, но неговият удар е комфортно спасен от Бабукар Гайе.

44′

ГОЛ! Карлос Франса! Антонио Вутов подаде към футболиста, който овладя и преодоля страхотно Виктор Генев, а нападателят премина покрай Аргилашки, за да отбележи на опразнената врата и да открие резултата.

34′

Георги Аргилашки успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

28′

Божидар Кацаров! Антонио Вутов центрира от корнер, а футболистът на Локо (Сф) отправи удар с глава, но Аргилашки отново бе на мястото си.

Снимка 618988

27′

Давид Малембана стреля с глава към вратата след центриране на Селсо Рапосо, но опитът му бе блокиран от Георги Аргилашки.

21′

Матеус Дуарте успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

11′

Греда! Красиан Колев отправи прекрасен изстрел от пряк свободен удар. Топката обаче се удари в напречната греда.

8′

Не, гол няма. Главният рефер прецени, че има нарушение срещу Георги Аргилашки.

7′

Гол! Не! Това попадение ли е? Карлос Диас Фильо прати топката във вратата, но останаха съмнения за нарушение в атака. Съдията Петър Кузев проверява ситуацията...

5′

Нервно начало на срещата. Двата отбора действат прибързано и лесно губят притежанието на топката в средата на терена.

1′

18. Християн Чипев

Ботев (Пловдив) приема Локомотив (София) в среща от 32-рия кръг на efbet Лига. Двубоят започва в 19:15ч. и в него пловдивчани ще търсят първи успех на реновирания си стадион.

"Канарчетата" все още нямат успех и дори отбелязан гол на "Колежа". Ботев ще опита от третия път да се добере до успеха, след като загуби на своя стадион от Левски и Лудогорец. И двата тима на практика нямат шанс за седмото място, даващо право на участие в бараж за европейските клубни турнири, като същевременно са си гарантирали мястото в елита за следващия сезон.

Ботев (Пд) ухажва Мъри със 70 бона заплата

Стоилов не бърза, чака оферта от чужбина

През седмицата стана ясно, че наставникът Бруно Балтазар ще води тима в оставащите мачове до края на сезона, след което ще напусне клуба. Същото важи и за Азрудин Валентич, който бе със статут на съветник по спортните въпроси на боса Антон Зингаревич.

"Железничарите" също са в серия от негативни резултати, което принуди клубното ръководство да подложи играчите на детектор на лъжата. Проверката е била извършена в офиса на най-известната сертифицирана компанията, занимаваща се с такива изследвания в страната. Всички футболисти са минали полиграфа успешно.