Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители:

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Радослав Цонев е точен от бялата точка!

79′

Здравко Димитров бе фаулиран от Филипов. Дузпа за Левски!

75′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Антоан Бароан засече подаване от Тонев, пред погледа на Горанов, Михайлов не се намеси по никакъв начин и допусна трети гол в мрежата си! Истински "син" крах в Коматево.

72′

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа след фаул на Шелис в краката на Димитър Тонев, но ВАР отсъди, че няма нарушение.

72′

Мартин Петков бе заменен от Андриан Краев

72′

Борислав Цонев бе заменен от Марин Петков

66′

Жълт картон за Радослав Цонев.

65′

АВТОГОЛ НА СЛАВЧЕВ! Конате центрира отляво, Илиев опита да засече с глава, но Славчев, който го пазеше, вместо да избие, насочи топката в собствената си мрежа.

63′

Шелис получи жълт картон за претенции към съдията.

62′

Неделев излиза, на мястото му се появява Янсон.

60′

Радослав Цонев се завръща след контузия, заменяйки Миланов.

58′

Ключова намеса! Филипов навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл опита удар, но Шелис се намеси решително и изби, спасявайки тима си. Защитникът се израдва пред домакинската публика, което сериозно изнерви ултрасите.

56′

Жълт картон за Атанас Илиев.

53′

Истински празник по трибуните. Феновете на домакините могат да са доволни от развоя на мача до момента.

Снимка 543934

48′

Мартин Петков опита удар извън наказателното поле към далечния ъгъл, опитатът му затрудни максимално Аргилашки, който изби.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Николай Минков бе заменен от Филип Филипов

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев е точен, Михайлов се хвърли в другия ъгъл!

44′

Галчев задържа Конате за фланелката в наказателното поле и играчът на Ботев падна. Червен картон за Галчев и дузпа в полза на Ботев! След намесата на ВАР, Ивайло Стоянов сам изгледа ситуацията и реши, че нарушението е вътре и потвърди решението си!

34′

Миланов изпълни фаул, Цонев игра с топката, която се удари след това в защитата и стигна до Шелис, който от 3-4 метра стреля в аут.

33′

Минков получи жъл картон за задържане на Здравко Димитров.

30′

Конате си поведе и напредна по левия фланг, но Славчев изби топката от краката му.

Снимка 543931

27′

Миланов отправи мощен, далечен удар, но Аргилашки със сетни усилия изби. Това е и първи точен изстрел на "сините" в мача.

22′

Миланов пострада в главата при опит да спечели висока топка. Новият играч на "сините" ще трябва да напусне временно терена, но почти сигурно ще може да продължи срещата.

19′

Неделев опита далечен удар извън наказателното поле, но Ники Михайлов се намеси и изби.

15′

Домакините владеят инициативата. Притежание на топката - 73% на 27% в полза на "канарчетата".

11′

Отменен ГОЛ ЗА БОТЕВ! След корнер, изпълнен от Неделев, Рабей успя да излъже защитата като засече и стреля, Ники Михайлов изби, а топката попадна в Антоан Бароан, който отлизо откри! След разглеждане от ВАР, стана ясно, че е имало засада!

8′

Миланов изпълни фаула, Славчев опита да играе, но топката бе избита в корнер. След последвалия ъглов удар, Славчев стреля с глава, но Шелис застана на пътя на топката и провали възможността.

7′

Рабей фаулира Миланов и получи жълт картон.

4′

Нераздирателство между Славчев и Галчев позволи на Бароан да стреля, но той не очакваше топката и прати встрани от вратата. Сигнална лампа за "сините", които вече позволиха няколко атаки към вратата си.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В ДЕРБИТО!

1′

30 Иван Василев 89 Андриан Краев

Отборите на Ботев (Пд) и Левски се изправят един срещу друг в късния петъчен двубой от програмата на efbet Лига. Двата тима винаги правят интересни сблъсъци на Коматево, а трите точки в горещата августовска жега са необходими за всеки един от съперниците в класическото за родния шампионат дерби.

Ботев започна сезона доста стабилно. "Канарчетата" записаха победи над Пирин (Благоевград) (2:1) и Славия (1:0), загубиха от Черно море (0:2) и направиха равенство с Ботев (Враца) (1:1). Сега в клуба излизат за нов успех.

Боби Цонев ще трябва да внимава със Сватбата

Вече му е показвал червен картон

При домакините няма особени проблеми около състава и треньорът Азрудин Валентич може да пусне оптимален състав. На вратата се очаква да бъде Аргилашки, а в защита триото Генев, Супрайен и Работов. Минков и Янсен ще са халф-бековете, а Рабей и Мартенс ще са двойката в средата на терена. В атака пък ще действат Току, Илиев и Маркиньос. Възможно е като титуляр да започне и Тодор Неделев.

Левски гласи промени по високите етажи в клуба

Ето кой може да стане шеф в клуба

Левски инкасира три поредни загуби и своеобразен антирекорд. "Сините" паднаха от Славия (1:2), Ботев (Враца) (0:2) и Арда (0:2). Последният мач с Царско село също не започна много добре и Левски губеше на полувремето, но бърз обрат изкова първия успех на софиянци за кампанията.

Мача пропуска единствено контузеният Христофор Хубчев. Живко Миланов се очаква да заложи на Михайлов под рамката и Галчев, Славчев, Шелис и Горанов в защита. Найденов ще бъде опорен халф, а Миланов и Боби Цонев ще си партнират в средата на терена. Бари и Димитров ще са на двете крила, а в атака ще действа Мартин Петков. Възможно е като титуляр след контузията си да се завърне Радослав Цонев и това да коства мястото на Иво Найденов.

Бразилци искат 4 млн. евро от Ботев (Пловдив) за Маркиньос

Атлетико Минейро държи да си върне сега офанзивния футболист

Живко Миланов все още трепери за своя пост и поражение на Коматево може да коства работата му в Левски.

В исторически план Левски има голямо преимущество в сблъсъците с Ботев. "Сините" имат 77 победи, 23 равенства и 41 загуби от този съперник. "Канарчетата" обаче напоследък се превърнаха в доста неудобен съперник за столичани, особено в сблъсъците на Коматево. В последните 10 мача пловдивчани имат 4 успеха, 3 ремита и 3 поражения.

Па Конате и Маркиньос може и да пропуснат дербито с Левски

Тепърва ще се оценява тяхното физическо състояние

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов, с помощници Димитър Димитров и Георги Минев. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите зорко ще следи Георги Игнатов.