Левски победи Ботев (Пловдив) в исторически мач при откриването на "Колежа". "Сините" се наложиха с 1:0 и по този начин развалиха частично празника на "канарчетата".

След дългото изстрадано чакане, бултрасите най-после се завърнаха в своя дом и направиха днешния ден незабравим не само за клуба, но и за българския футбол.

Срещата беше прекъсвана на няколко пъти заради димки и заря, което затрудняваше видимостта на терена. Това наложи и продължение от 15 минути на срещата.

Снимка 616261

Източник: startphoto.bg

Единственото попадение в срещата стана дело на Рикардиньо, който се разписа секунди след като домакините удариха греда чрез Бароан.

Снимка 616260

Срещата започна равностойно и без сериозни опасности. В 20-ата минута Уелтън падна в наказателното поле след съприкосновение с Пунчец, реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа и даде жълт картон за симулация на бразилеца от състава на "сините".

Ботев (Пловдив) - Левски, 0:1, (Развой на срещата по минути)

Повече от 18 000 зрители присъстваха на мача

Минута преди края на първата част Филип Кръстев опита опасен удар малко пред границите на наказателното поле, вратарят Ханкич се разтегна, но топката прелетя над горната греда.

Второто полувреме започна с нова доза пиротехническо шоу. Играта бе прекъсната за около 10 минути, което наложи и голямото продължение на мача.

Снимка 616259

В 63-ата минута се стигна до първата чиста опасност в срещата. Николай Минков надбяга Ван дер Каап отдясно и намери Бароан, който направи по-трудното да уцели гредата, вместо да вкара от непосредствена близост. В ответната атака гостите отговориха по най-добрия начин.

Снимка 616257

След груба грешка в защитата на Ботев, топката се озова в Рикардиньо, който в опразнената врата откри резултата - 1:0 за Левски.

Снимка 616246

В 85-ата минута Рикариньо намери много добре Роналдо в наказателното поле, но бразилецът се засуети и не успя да нанесе моментален удар и така провали "синята" опасност за втори гол.

До края на двубоя двата тима се надиграваха, но нови попадения не паднаха. След този мач Левски е четвърти с 51 точки. Ботев пък е на 10-ата позиция с 29 точки.