Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме започна с опит за налагане на домакински натиск. Ботев (Пловдив) защитаваше добре половината си и опитваше да използва всяка възможност, за да атакува опонента си.

"Канарчетата" изпълниха 7 корнера в рамките на само половин час игра, срещу нито един за "сините".

Пловдивчани обаче не успяваха да извлекат максимума от положенията и центриранията в полето на стартиралия от първата минута Николай Михайлов.

Самият опитен страж се намеси решително в няколко отделни момента, като особено важни бяха спасяванията му след изстрели на Маркиньос и Илиев.

Резултатът беше открит след 21 минути игра, след чудесна комбинация между Мартин Петков и Марин Петков. Последният получи прекрасно извеждащо подаване от съотборника си и останал очи в очи с Аргилашки не сгреши, пращайки топката в левия ъгъл на вратата за 0:1.

Отново Петков можеше да удвои преднината на състава си, но при втория си опит, няколко минути по-късно, нямаше късмет.

Краев получаваше множество подавания, но на върха в атаката на столичани играта не му спореше. В няколко отделни случая той шутира доста разочароващо.

Така или иначе, въпреки мощната подкрепа на феновете си от трибуните, домакините се оттеглиха в почивка с гол пасив.

45′

Почивка.

42′

Напрежение между футболистите на двата тима.

Ситуацията се разминава без предупреждения.

Играта в последните минути на полувремето загрубя.

39′

Фаул срещу Илиев.

В близост до наказателното поле на Левски.

Нищо интересно след изпълнението.

34′

Удар на Шоколаров!

Спасяване на Михайлов с една ръка.

Добра намеса на опитния страж.

30′

Шут на Петков!

Покрай вратата.

Ударът беше от над 20 метра, като младокът реагира незабавно и можеше да изненада вратаря на домакините.

28′

Засада на Мартин Петков.

23′

Маркиньос стреля!

Михайлов избива в корнер.

Без опасност за "синята" врата, след няколкото поредни опита на съперника.

22′

Фаул на границата на наказателното поле!

Маркиньос е съборен от Мартин Петков.

Нарушението все пак е извън пеналта и е отсъдено статично положение.

21′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Марин Петков!

Той беше изведен по отличен начин от Мартин Петков и не сгреши.

Прекрасен завършващ изстрел на младия талант!

16′

Надлъгване между Галчев и Перейра.

Центриране на футболиста на пловдивчани.

Не успява да намери свой съотборник.

14′

Продължително разиграване в половината на Ботев.

Краев има възможност да шутира.

Разочароващо изпълнение.

Топката минава далеч от вратата.

12′

Многоходова акция на домакините.

Извеждащо подаване към Маркиньос на границата на наказателното поле.

Пробва изстрел от движение!

Покрай целта.

8′

Изстрел от доста далечна дистанция на Райнов!

Аргилашки беше на мястото си, но не се наложи да се намесва, тъй като опитът на "синия" играч не беше точен.

7′

Атака за домакините.

Изстрел по диагонала на Маркиньос!

Спасяване на Михайлов!

Първа по-сериозна опасност в срещата.

6′

Центриране в полето на пловдивчани.

Топката е засечена от Краев, но минава встрани от целта.

5′

Два поредни ъглови удара в полза на домакините.

Нищо опасно за Николай Михайлов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

26 Мите Цикарски 86 Валери Божинов

Левски гостува Ботев (Пловдив) днес от 20:45 часа и ще се опита да нанесе пета поредна загуба на пловдивчани.

"Сините" отново ще бъдат водени от Живко Миланов, тъй като Славиша Стоянович не се е възстановил напълно от коронавируса.

В негово отсъствие Миланов записа първа победа начело на столичани - 2:0 над Царско село.

Сега обаче младият треньор е поставен пред историческо постижение, ако постигне нов успех в Коматево.

До този момент Левски няма старт с две поредни победи във фазата на плейофите в този формат, който бе въведен през сезон 2016/17.

Очаква се специалистът да заложи на играчите, които триумфираха срещу "царете" през седмицата. Както е известно, тогава в игра се завърна Борислав Цонев.

Валентич реди нова защита за Левски

Специалистът отново прекроява ариегарда

Живко Миланов обаче бе категоричен, че още му е рано да бъде титуляр след претърпяната операция на коляното.

Днешният мач в Коматево ще бъде паметен именно за Боби Цонев, а и за един от талантите на "сините" - Мартин Петков. Срещата ще бъде под номер 40 за тях за първенството.

"Жълто-черните" отново ще са с прекроена защита. Филип Филипов е наказан и мястото му като десен бек ще заеме Па Конате.

През настоящия сезон "сините" нямат победа срещу пловдивчани. Те загубиха с 1:2 визитата си в Коматево, като Атанас Илиев вкара и двата гола за Ботев, а Боби Цонев върна едно попадение от дузпа.

Мачът на "Герена" завърши 2:2. Любопитното е, че Атанас Илиев отново се разписа два пъти във вратата на столичния гранд. Головете за Левски бяха дело на Найджъл Робърта и Мартин Петков.

Спонсорите, които така и не наляха пари в Левски

Финансовият рай на "Герена" е химера

Ботев има положителен баланс в домакинските си мачове срещу Левски - 32 победи, 14 равенства и 23 загуби. Головата разлика в тях е 96:86 в полза на "канарчетата". Общо в елита двата отбора са се срещали 139 пъти, като Левски е постигнал 76 победи, равенствата са 40, а победите на пловдивчани - 40.