Дербито между Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 в двубой 24-тия кръг на efbet Лига, игран на комплекс "Коматево". Антоан Бароан се разписа за "канарчетата" в 80-та минута, а Яспер Ван Хеертум си отбеляза автогол (83').

Равенството не променя драстично класирането. "Канарчетата" остават на 10-та позиция с 27 точки, докато градският им опонент е 5-ти с 41 пункта.

Домакините постепенно наложиха контрол в притежанието на топката и осъществиха опасна атака, когато Уме Емануел финтира съперник, напредна, след което центрира опасно, където стражът Динко Хоркаш протегна ръка, за да преустанови опасността.

Снимка 610947

Източник: startphoto.bg

"Смърфовете" също опитаха да застрашат вратата на Георги Аргилашки. Левият халф Матеус Силва получи подаване в пространството между бранителите на "жълто-черните"и изобщо не се поколеба да отправи силен изстрел.

В 33-та минута груба грешка на Георги Аргилашки можеше да донесе дузпа в полза на гостите. Стражът на "канарчетата" излезе неубедително в опита си да улови центриране, а нападателят Димитър Илиев опита да се възползва, но вратарят го препъна. Ситуацията бе проверена от системата ВАР, чийто преглед не установи неправомерни действия в наказателното поле.

Снимка 610931

Възпитаниците на Александър Томаш продължиха с набезите си и секунди по-късно бяха близо да открият резултата. Георги Аргилашки този път демонстрира качествата си, тъй като спаси корав удар на Джовани Маркес.

В края на първата част футболистите на Бруно Балтазар свариха неподготвена защитата на Локомотив, след като се стигна до разбъркване непосредствено пред вратата на Аргилашки. Играч в "черно- бяло" обаче съумя да изчисти.

Снимка 610946

"Канарчетата" определено бяха по-активният състав, откакто играта се поднови и на няколко пъти бяха близо да поведат в двубоя. Асът на тима Антоан Бароан стреля неуспешно от сериозна дистанция, но не затрудни Хоркаш.

Последва импулс и в редиците на "смърфовете". Естонският национал Ерик Сорга посрещна центриране от ъглов удар, извиси се над всички, отигравайки топката с глава, ала кълбото премина високо над вратата.

Снимка 610928

В 80-та минута "канарчетата" зарадваха своите привърженици, тъй като поведоха в мача. Нападателят Антоан Бароан бе изведен на стрелкова позиция, финтира Хоркаш и на опразнената врата нямаше как да сгреши, предизвиквайки неистов екстаз на трибуните.

Въпреки оживлението сред редиците на Ботев, "черно-белите" за миг не се стъписаха при инкасирания гол и обезателно се впуснаха в атака. Капитанът Димитър Илиев овладя пас на центъра и по-техничен начин комбинира с Георги Каракашев, който стреля, но топката се отклони в Яспер Ван Хеертум за 1:1 .

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 1:1 (Развой на срещата по минути)