90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители: Мачът се играе без публика
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пд) победи ФК ЦСКА 1948 с 3:2 в еfbet Лига

Ботев (Пд) дочака триумф в efbet Лига, ФК ЦСКА 1948 също си изпати от головия нюх на Атанас Илиев

"Канарите" се пребориха храбро за ценни три точки

90+4′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! БАСТУНОВ! В последните мигове на уж вече спокойния мач, Георги Аргилашки притесни своите съотборници с груба грешка, която доведе до нов гол за ФК ЦСКА 1948. Ангел Бастунов отправи сравнително слаб удар с глава, който беше изпуснат зад голлинията от стража. Всичко това позволи на новаците да сътворят още една атака в оставащите секунди от мача, но тя не помогна за измъкването на чудодейно реми.

90′

Кевин Янсон се появява в игра, като ще замени Станислав Работов.

88′

Голмайсторът Илиев бива заменен от Марио Младеновски.

87′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! 3:1!! ИЛИЕВ! Рискованата игра на ФК ЦСКА 1948 не се оправда и в 87-ата минута интригата приключи. Нападателите на Ботев отново имаха числено преимущество в атака, като този път Атанас Илиев не сбърка за 3:1.

82′

Ангел Бастунов е последната опция пред ФК ЦСКА 1948 за достигане поне до точката.

77′
Снимка 522720

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

77′

"Жълто-черните" продължиха да залагат на контраатаки и в 77-ата минута Емануел Току отново намери Атанас Илиев. Нападателят стреля от границата на наказателното поле, но слабо и Даниел Наумов улови.

75′

Ивайло Чочев получава жълт картон.

67′

ГОООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948!! ГАЛИН ИВАНОВ!! 2:1! Настоятелността в атака все пак се отплати на "червено-белите". Новаците в еfbet Лига се върнаха в битката, намалявайки до 1:2 в 67-ата минута. Денислав Александров получи топката с гръб към вратата в наказателното поле на Ботев. Крилото изработи отлична ситуация за връхлитащия Галин Иванов. Опитният капитан поведе своя тим с категоричен завършек.

65′

ИЛИЕВ! Подобно на първата част, контрите на Ботев можеха отново да донесат гол в техния актив. Илиев и Току останаха сами срещу един защитник на ФК ЦСКА 1948. Таранът този път сгреши и вместо да подаде към ганаеца, предпочете да завършва сам и в крайна сметка сгреши.

64′

Мите Цикарски се появява в игра, като ще замени Димитър Тонев.

64′

Славчо Шоколаров се появява в игра вместо бразилеца Маркиньос.

63′
Снимка 522722

61′

Реда Ребей получава жълт картон.

56′

АЛЕКСАНДРОВ! Пускането в игра на Васил Шопов в игра за ФК ЦСКА 1948 веднага донесе освежаване в предните позиции на гостите. Именно играчът с №10 отправи отлично центриране за непокрития на далечната греда Денислав Александров. Крилото обаче не съумя да шутира точно, пращайки кълбото във външната част на мрежата.

54′

Васил Шопов влиза в игра за ФК ЦСКА 1948. Терена напуска Георги Русев.

53′

Ангел Лясков сам си пожела смяна и желанието му бе изпълнено от Красимир Балъков.

48′
Снимка 522724

47′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за мача Ботев - ФК ЦСКА 1948 след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ИЛИЕВ! Ботев (Пд) можеше да завърши полувремето и с класическа преднина. "Канарите" организираха бърза контраатака, която очаквано приключи с пас към Илиев. Таранът използва своята физика и загърби Лазар Марин. Този път обаче решаваща бе намесата на Даниел Наумов, спасил майсторски с крак.

44′

Димитър Тонев също вижда жълтия цвят на картона.

Снимка 522721

42′

Реферът Станислав Тодоров не забрави да даде картон на провинилия се по-рано в мача Ангел Лясков.

40′

Дори и след втория гол, събитията на Коматево не се промениха. ФК ЦСКА 1948 продължи да бъде по-активният отбор, но няколкото мелета пред вратата на Ботев така и не стигнаха до връщането на поне едно от попаденията.

32′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблемите за ФК ЦСКА 1948 се задълбочиха, след като в 32-ата минута Венци Василев даде знак, че не може да продължи срещата заради сблъсък, в който нарани своята глава. Така без време на терена се наложи да влиза Михаил Минков.

29′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:0!! АТАНАС ИЛИЕВ! И след като "червено-белите" си позволиха лукса да направят още един фрапантен пропуск чрез Георги Русев, софиянци бяха наказани подобаващо от своя опонент. Ботев (Пд) удвои своята преднина с втората си класна атака за мача. Димитър Тонев тръгна със самочувствие от центъра, правейки добро двойно подаване с Току. Юношата на "канарите" продължи с отличен извеждащ пас за Атанас Илиев, който не пропусна да се разпише след хубав шут с левия крак.

26′

МИТКОВ! ФК ЦСКА 1948 беше близо до изравняването в 26-ата минута. Денислав Александров напредна по фланга, след което подаде към Митков. Станислав Работов не се намеси никак добре и само "вдигна" удобно кълбото за вражеския нападател. От своя страна, юношата на Лудогорец отигра със странична ножица, която предизвика отлична намеса от Аргилашки.

23′

Димитър Митков изпусна нервите си и наруши правилата срещу Еспиноса. Това му донесе и картон.

20′

Селекцията на Красимир Балъков пробва бързо да възстанови паритета, но срещу себе си срещна петима, подредени в линия, бранители на Ботев. На два пъти новаците в елита си изработиха позиции за стрелба, но Митков не съумя да затрудни Аргилашки.

15′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:0!! ПА КОНАТЕ! Домакините се добраха до лидерството в мача след попадение на Па Конате в 15-ата минута. Бившият футболист на Розенборг демонстрира непримиримост и се пребори за топката с Венци Василев. Последва страхотен негов рейд, който премина между Марин и Сашо Александров, за да завърши с удар под плонжа на пробвалия се да го блокира вратар Дани Наумов.

11′

Атанас Илиев напомни, че Ботев ще бъде най-опасен в офанзивен план, именно чрез него. Реда Ребей отправи добро центриране, а таранът намери удобна позиция между Василев и Марин. Насочването му с глава обаче бе разочароващо.

9′

Гостите от София стартираха срещата със завидно самочувствие. Нерешителната отбрана на Ботев можеше да си изпати сериозно в деветата минута, когато бърза контраатака на ФК ЦСКА 1948 изведе Георги Русев на изгодна позиция. Младежкият национал на България се нуждаеше от успешен финт срещу Генев, но в крайна сметка стреля само в тялото на добре позиционирания "жълто-черен" капитан.

Снимка 522725

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

1′