Край на първата част.

44′

Неделев намери Бурбано в наказателното поле. Колумбиецът изпревари Станев и отправи удар, който не затрудни Господинов.

28′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! Вутов бележи! Лагоа сбърка топката в центъра. Джонатан отне и подаде на Вутов. Нападателят нагласи топката на левия си крак и стреля неспасяемо за 1:0.

21′

Жълт картон за Лагоа.

16′

Жълт картон за Боджадж.

13′

Ангелов влиза на мястото на Колев.

12′

Спасяване на Георгиев! Огнянов центрира в наказателното поле от корнер. Джонатан изпусна Пехливанов, който нанесе удар, но стражът на Ботев се справи.

10′

Игрово предимство за домакините в началните минути. Голови положения обаче липсват.

1′

16. Добрев

Ботев (Пловдив) приема Етър в 1/4-финален плейоф за Лига Европа. Срещата е днес, от 21:00 часа, в Коматево.

"Канарчетата" трябва да елиминират "болярите", а след това и победителя от двойката Черно море - Арда (Кърджали). Тогава те биха стигнали до финален двубой с третия в крайното класиране на първата шестица.

"Виолетовите" взеха 4 точки от мачовете с Черно море и Витоша (Бистрица), като показаха признаци за стабилизиране.

Турски медии твърдят, че Тодор Неделев струва поне 1.5 млн. евро

Сделката започва да изглежда сигурна

В хода на редовния сезон Етър и Ботев (Пд) направиха 2:2 във Велико Търново, а в ответния двубой "жълто-черните" се наложиха с 2:0, като и двете попадения бяха дело на Лъчезар Балтанов. Капитанът обаче е контузен и няма да играе днес.

Аут в състава на Ферарио Спасов заради травми са още Александър Тонев и Димитър Тонев.

В Етър контузен е опитният десен бранител Здравко Илиев.

Откакто се завърнаха в елита, "болярите" нямат гол като гост на Ботев. В три мача "виолетовите" така и не стигнаха до попадение.

За последно Етър вкара в шампионатно гостуване на пловдивчани през април 1998 година при поражението с 1:5.

Ферарио Спасов определи групата на Ботев (Пловдив) за утрешния мач с Етър

Александър Тонев и Радослав Терзиев са големите отсъстващи

Общият баланс между двата отбора в елита е в полза на "канарчетата" - 25 победи, 12 равенства и 19 успеха за Етър.