90+2′
89′

Родни заменя Антонио Вутов.

86′

ГООООООООООООЛ! Хеттрик на Тодор Неделев! Въпреки страхотните си изяви Макенджиев допуска трети гол във вратата си. Защитниците на Дунав оставиха Неделев да мине покрай тях като на разходка. Звездата на Ботев вкара третия си гол от границата на наказателното поле.

82′

Тодор Неделев напредна отдясно, изчака Антонио Вутов да се включи в атаката, но ударът на бившия играч на Левски бе неточен.

80′

Ивайло Лазаров получава жълт картон.

79′

Иван Селеменев напуска терена, а на негово място влиза новото попълнение Семедо.

78′

Младият Станислав Шопов заменя новото попълнение Марко Перван, който напуска под бурните аплодисменти на феновете на Ботев.

76′

Диян Димов е санкциониран за нарушение срещу Филип ван Арнем.

73′

Кристиан Добрев заменя Тейлон.

69′

Тейлон свали с глава топката към Тодор Неделев, но звездата на Ботев стреля със слабия си десен крак и Макенджиев нямаше проблем с улавянето.

68′

Вутов подаде на Тейлон в наказателното поле, но Стефан Христов успя да изпревари нападателя на жълто-черните и изчисти топката.

62′

ГООООООЛ! Тодор Неделев извежда Ботев напред в резултата! Тейлон напредна отляво, пасът му бе пресечен от Стефан Христов, но бразилецът успя да си върне притежанието на топката и подаде към Неделев. Халфът не сгреши от близка дистанция и вкара своя гол номер 53 с екипа на "канарчетата".

57′

Благой Макенджиев продължава с доброто си представяне в този двубой. Антонио Вутов получи пас от Тодор Неделев, справи се с двама бранители на Дунав, но не успя да стори същото с Макенджиев, който отново опази вратата си.

55′

Тейлон опита да вкара на Макенджиев със задна ножица, но преди това съдията беше свирил нарушение в атака срещу Георги Динков.

50′

Иван Селеменев получава жълт картон.

48′

Ивайло Лазаров заменя Илия Мунин, който изпитва болки в кръста и не може да продължи да играе в срещата.

47′
45+2′
45+1′

Неделев подаде на Марко Перван, той прати топката към Тейлон, но бразилският голаджия, който беше абсолютно непокрит на няколко метра от вратата не успя да я насочи добре и пропусна да даде преднина на Ботев.

42′

Лъчезар Балтанов се опита да изненада Макенджиев с удар от дистанция, но стражът на русенци показа рефлекс и изби топката.

36′

ГООООООЛ! Георги Аргилашки със силен шут изпрати топката към Тейлон, който много добре се ориентира и подаде към Тодор Неделев. Звездата на "канарчетата" не сбърка и матира Благой Макенджиев.

35′

Селеменев преодоля Пиргов и Балтанов, центрира в наказателното поле, но пасът му бе доста неточен и не достигна до играч на Дунав.

30′

Николай Йорданов дава минутка почивка на двата тима, за да се освежат в жегата.

24′

Тодор Неделев опита да центрира към Тейлон, но Михаил Милчев отклони топката преди бразилецът да успее да играе с нея.

22′

ГОООООЛ! Георги Динков открива резултата в Коматево. Стефан Христов центрира от корнер, а топката се удари в гърба на Динков и  попадна във вратата на Аргилашки след рикошет.

19′

Брилянтно извеждащо подаване на Тодор Неделев към Тейлон, но Макенджиев внимаваше и изби топката.

17′

Стефан Христов се опита да намери Ахмед Ахмедов в наказателното поле, след като защитата на Ботев бе закъсняла, но пасът му беше прекалено дълъг за нападателя на "драконите".

14′

Ахмед Ахмедов получи жълт картон за симулация. Нападателят и Димитър Пиргов скочиха за висока топка и без да има контакт между двамата Ахмедов се строполи на земята.

12′

Еберт Кардосо получи пас в наказателното поле от капитана Лъчо Балтанов, но ударът му мина покрай вратата на Благой Макенджиев.

10′

Ботев получи правото да изпълни корнер. Тошко Неделев центрира, а Пиргов отправи мощен щут, но той беше блокиран от бранител на Дунав.

3′

Още в третата минута Тейлон получава жълт картон.

1′

71 Антон Карачанаков

Ботев (Пд) и Дунав (Русе) ще премерят сили в ранния неделен двубой от програмата на шампионата. Двата тима са пределно амбицирани да запишат първа победа през новия сезон.

Снимка в Инстаграм "трансферира" Валери Божинов в Дунав (Русе)

Нападателят се прегърна с треньора на "драконите" Людмил Киров

На пръв поглед Ботев изглежда като фаворит в този двубой и в Пловдив се гласят за лесна победа. Истината обаче е, че Дунав е един доста неудобен противник за "канарчетата". Статистиката между двата тима в елита е доста изравнена - 22 победи за Ботев, 16 равенства и 17 успеха за русенци. Друг любопитен факт е, че "драконите" нямат загуба в последните си пет гостувания. Ботев пък е на обратния полюс, като загуби 4 от последните си 5 домакинства в Коматево в края на миналия сезон.

Ботев (Пловдив) отхвърли сериозна оферта за Кристиян Димитров

Защитникът бе желан от Университатя (Крайова)

Треньорът на Ботев - Желко Петрович, има доста проблеми с контузени преди днешната среща. В лазарета на пловдивчани са Зехиров, Перейра, Тонев и Василев.

В Дунав единствено Щерев ще пропусне днешния мач заради травма.

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов, с помощници Георги Минев и Димитър Русев. Делегат на БФС е Пламен Николов, а работата на реферите ще следи Петър Петров.