Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

88′

Николай Минков е отстранен от игра, тъй като получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение,

84′

ШЕСТО ПОПАДЕНИЕЕ ЗА ДОМАКИНИТЕ! Антоан Бароан бе намерен от свой съотборник в наказателното поле и от близка дистанция съумя да запише името си сред голмайсторите.

75′

Венцислав Христов е заменен от Клери Сербер.

75′

Емануел Току напуска, за да влезе Николай Минков.

Снимка 593808

Източник: startphoto.bg

75′

Роеи Херман е заменен от Па Конате.

75′

Елвис Ману излиза от игра, за да се появи Мартин Секулич.

74′

Браян Переа е заменен от Сантиаго Монтоя.

68′

Джеймс Етоо е заменен от Уме Емануел.

68′

Джаспър Хертъм отстъпва мястото си на Атанас Чернев.

66′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! Устремът на Елвис Ману продължава! Офанзивният ас на "канарчетата" проби в наказателното поле и направи Красимир Костов безпомощен, оформяйки своя хеттрик.

65′

Отново се налага Красимир Костов да блокира удар на противников футболист.

60′

ЧЕТВЪРТО ПОПАДЕНИЕ ЗА "ЖЪЛТО-ЧЕРНИТЕ"! Луиз Соарес си отбеляза автогол, след като опита да пресече подаване отляво. Отбраната на гостите допуска твърде лесно днешният им опонент да достига до вратата им.

59′

ТРЕТИ ГООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! Елвис Ману се вклини измежду противниците си и прати топката в опразнената врата.

54′

Брахими! Крилото остана сам срещу вратаря и отправи мощен изстрел, който беше париран.

Снимка 593811
52′

Още едно отменено попадение. Дилан Мертенс реализира, но попадението не признато, тъй като негов съотборник е извършил нарушение.

46′

Домакините стартираха по-уверено втората част и  най-активният им играч Елвис Ману се измъкна от опеката на защитниците и излезе на стрелкова позиция, от която не остави шансове на Костов. Голът обаче не бе зачетен заради отсъдена засада.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

43′

Отлична реакция на вратаря на Ботев (Пд), след като отрази трудно изпълнение на Браян Пиреа. Това бе първа добра възможност в срещата за състава на Даниел Моралес.

38′

Елвис Ману получава жълт картон.

Снимка 593812

38′

Жълт картон за Йохан Валбуена.

35′

Владеене на топката: Ботев (Пд) 60%, Ботев (Враца) 40 %.

26′

Първокласна намеса на Красимир Костов. Стражът не позволи на Ману да отбележи отново в тази среща.

24′

Чавдар Ивайлов си изкара жълт картон.

17′

ВТОРИ ГООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)! Отлично придвижване от Елвис Ману. Нападателят пое пас, устреми се към вратата, преодоля бранителите и прецизно удвои аванса на домакините.

15′

Тимът от Враца опита да навакса пасива си, като организира две опасни атаки, които обаче не бяха оползотворени.

13′

ГООЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! Централният защитник Виктор Генев получи подаване, извиси се над всички и откри резултата в полза на своя отбор. Това е трето попадение за защитника от началото на сезона.

11′

Мохамед Брахими засече центриране отдясно, ала не успя да отбележи от непосредствена близост. Набезите на "жълто- черните" не спират.

6′

Aнтоан Бароан овладя топката в наказателното поле, обърна се елегантно и стреля, но не затрудни стража на гостите.

3′

Първи шанс за "канарчетата"! Елвис Ману отправи изстрел, който обаче премина покрай вратата. Домакините наложиха ранен натиск над своя съперник.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

31. Уме Емануел 9. Даниел Генов

Ботев (Пловдив) посреща Ботев (Враца) в двубой от 17-ия кръг на efbet лига. Мачът е от 12:45 часа и е последният домакински сблъсък за пловдивчани за календарната 2022 година. Двата отбора ги разделя само едно място в класирането. "Жълто-черните" са 10-ти с 16 точки, а съставът от Враца е 11- ти с 14 пункта.

"Канарчетата" са в по-добра форма, тъй като победиха над Хебър (Пазарджик) с 2:1 минала седмица. Гостите от Враца също постигнаха важен успех в борбата за оцеляване, след като се наложиха над Берое с 2:0.

Отличната новина за наставника на домакините Желко Копич е, че Тодор Неделев се завръща в състава. В сряда той премина през скенер и резултатите са повече от добри. Националът претърпя операция на главата след катастрофа с автобуса на националния ни тим по футбол в Грузия. Старши треньорът на Ботев (Враца) също няма кадрови проблеми.

Желко Копич получи хубави новини преди мача с Ботев (Враца)