90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители:
90+5′

Засадата е потвърдена и това беше всичко за този вълнуващ двубой! Съдията наду свирката за край на мача!

90+4′

Каква драма! Бабунски праща топката в мрежата, но попадението е отменено заради засада! Ситуацията се преглежда с ВАР!

90+2′

Опасно! Бабунски стреля, Аргилашки изпусна топката и за малко врачани да изравнят, но вратарят поправи грешката си и улови кълбото.

90+1′

Опсен пряк свободен удар за гостите! Това може би ще бъде последният шанс за тях...

82′

Кевин Янсон влезе грубо в краката на Йоан Бауренски и получава жълт картон за това си действие!

77′

ГОЛ! Ботев (Враца) се връща в мача! Дориан Бабунски засече центриране на Валери Христов отдясно и от воле прати топката в мрежата на "канарчетата"!

72′

Отново фантастичен Костов! Този път той развенча опит на Тодор Неделев, който шутира от точката на дузпата, но вратарят плонжира и изби в корнер.

58′

Пореден шанс за домакините! Маркиньос напредна с бясна скорост в полето на врачани, елиминира няколко бранители на Враца и остана сам срещу Костов. Вратарят обаче отново излезе победител в този своеобразен минидуел!

50′

ГОООЛ! Емануел Току удвоява преднината на "канарчетата"! Той напредна сам с топката и с прекрасен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Костов!

49′

ГРЕДА! Ето го и най-чистото положение за гостите. Току що появилят се в игра Бабунски бе изведе сам срещу вратаря, но нацели левия страничен стълб!

46′

Мирослав Маринов получава жълт картон!

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

Нов страхотен шанс за домакините! Маркиньос отново бе изведен очи в очи с Костов, но този път вратарят излезе победител в този дуел и спаси ударът му с крак.

33′

Опасно! Па Конате центрира отляво, Маркиньос направи задна ножица, но топката мина покрай гредата. Цяло чудо е, че до момента преднината на домакините е само от един гол.

30′

Тодор Неделев слаломира между цялата отбрана врачани, проби отдясно и пусна прострелен пас по земя, но двама футболисти на домакините се разминаха и не успяха да пратят топката в мрежата.

29′

Още един точен удар на сметката на "канарчетата". Реда Рабей шутира от около 20 метра, но Костов отново внимаваше и улови.

26′

Вихрените атаки на домакините не спират. Тодор Неделев и Току опитаха късмета си удари от дистанция. Първият излезе в корнер след рикошет, а малко по-късно шутът на Току бе спасен от Красимир Костов.

22′

Гостите изглеждат доста неориентирани и пловдивчани са пълен господар на терена в тази първа четвърт от мача.

16′

Реда Рабей получава първия жълт картон в мача!

11′

ГОЛ! Маркиньос открива резултата за Ботев (Пловдив)! Тодор Неделев разсече отбраната на гостите с великолепен пас, изведе бразилеца сам срещу вратаря и технично го преодоля за 1:0!

9′

Натискът на "канарчетата" се засилва. Домакините са обсадили наказателното поле на Враца, но засега защитниците в зелено се отбраняват добре.

2′

Домакините започнаха мача доста силно и Маркиньос прати топката в мрежата на врачани, но флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада. Ситуацията бе прегледана със системата ВАР и решението бе потвърдено.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′

30 Иван Василев 8 Станислав Петков

Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) откриват 17-ия кръг в efbet Лига днес от 15:00 часа на стадиона в Коматево. Двата тима се представят на двата полюса през сезона. Пловдивчани вървят в челото на класирането, като са пети с 26 точки. Врачани пък са на 12-ата позиция с 13 и се борят за оцеляването си.

Пловдивчани обаче нямат победа от 6 ноември, когато надиграха с 2:1 Пирин (Благоевград) и днес ще търсят задължителни три точки. След това те записаха загуба от Черно море и равенство със Славия. Врачани пък са в серия от две нулеви равенства.

Треньорът на Ботев (Пд) е изгонил Антоан Бароан?

Очаква се официално потвърждение на новината

Съдбата на треньора Даниел Моралес е поставена на карта заради слабите резултати. След края на есенния полусезон ръководството ще решава дали бразилецът ще продължи да води отбора и напролет. Врачани са без успех от август насам, като за последно спечелиха с 2:1 срещу Царско село.