90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс Ботев 1912, гр. Пловдив Зрители: 2483
90+4′

Край на мача!

90+3′

ГООООЛ! 2:1!

Александър Цветков бе най-съобразителен след поредното центриране за Берое в мача и прати топката във вратата на домакините отблизо.

90′

Три минути добавено време.

86′
85′

ГООООЛ! 2:0!

Па Конате разкъса мрежата на гостите след перфектен пас на Маркиньос. Двамата отново показват кои са играчите във форма за Ботев. "Седмицата" потърси далечната греда с великолепното си центриране, а именно там дебнеше Конате, който се бе отскубнал от опеката на противниковата защита.

82′

Атанас Чернев ще доиграе вместо Дилан Мертенс.

78′

Илиян Стефанов влиза на мястото на Серкан Юсеин.

71′
70′

ГООООЛ! 1:0!

Ботев повежда след страхотно изпълнение на Току. Шутът му от далечна дистанция фронтално срещу вратата се отби в гредата и влезе неспасяемо.

68′

Кукула на мястото на Алиун Фал.

68′

Омар Камара на мястото на Кийлън Лебон.

64′

Димитър Тонев заменя Антоан Бароан.

62′

Маркиньос намери на отлична позиция Бароан, но той се отчете с непростим пропуск, след като не нацели топката.

61′

Георги Аргилашки спасява шут на Тунгара от границата на наказателното поле.

60′

Филип Филипов се появи на мястото на Станислав Работов.

59′
Снимка 546950

53′

Греда!

Конате стреля и изненада вратаря на Бакер, който изобщо не внимаваше и липсата на концентрация можеше да струва скъпо.

50′

Безобиден шут и на Фал.

47′

Точен изстрел на Неделев, но не особено опасен.

46′

Вижте как се промениха коефициентите след почивката.

45′
45′

Край на първото полувреме.

45′

Начало на втората част.

35′
Ботев (Пловдив) е първият български футболен отбор с NFT сертификати за автентичност

Работят по модернизацията на клуба

33′

Греда!

Сякаш от нищото Фал изскочи от втора линия и засече центриране на Василев, а ударът му срещна гредата.

32′

Плаха игра от страна на двата тима.

19′

Точен удар на Маркиньос, но единствено остава за статистиката.

18′

Фал се размина с добро центриране в наказателното поле, опита акробатично изпълнение, но не му се получи.

13′

Жълт картон за Абубакар Тунгара.

6′
5′

Три ъглови удара за Берое за малко игрово време, но нищо по-интересно не последва.

2′

Вижте тук кой е фаворитът в мача.

1′

Джеймс Ето'о Умар Камара

Ботев (Пловдив) и Берое се изправят в поредното издание на Битката за Тракия. Срещата е от 8-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е от 20:30 часа на Коматево. Главен съдия е Георги Иванов.

Двата тима влизат в отлично настроение в мача, след като в миналия кръг записаха успехи. Ботев победи Арда (Кърджали) с 2:1, а Берое се поздрави с успех 1:0 над Царско село. Доброто представяне до момента отрежда на Ботев и Берое съответно второто и четвъртото място във временното класиране.

Треньорът на заралии Петър Колев няма да може да разчита от първата минута на Мартин Камбуров. Легендарният нападател ще остане на пейката.

От Ботев (Пд) изразиха чрез писмо недоволството си от малкото отпуснати билети за дербито с Локомотив

"Канарите" настояват за допускането на поне 1000 свои привърженици

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Колегата на Колев начело на Ботев Азрудин Валентич пък няма да разчита на Реда Рабей, който е наказан за един мач.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Ботев 39 пъти. Равенствата са 28, а победите на сметката на "жълто-черните" са 40. Головата разлика е 168-143 в полза на "канарчетата". Днешният мач е под номер 108 между двата тима, а двубоите в Пловдив са 53.

В тях "зелено-белите" имат 9 победи, 13 равенства и 31 загуби.